X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Węgiel słabej jakości zniknie z polskiego rynku

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2018 17:02
Dopłaty do zakupu opału wysokiej jakości dla osób najuboższych, termoizolacja budynków i wymiana przestarzałych pieców na nowoczesne, a także przyjazne dla środowiska kotły grzewcze. To główne założenia rządowego programu „Czyste Powietrze”. Minister energii Krzysztof Tchórzewski przekonywał, że nowe rozwiązania pozwolą wyeliminować z rynku paliwa stałe złej jakości.
Audio
  • 8.10.18 Teresa Wójcik: „Brakuje odpowiednich instrumentów do tego, by kontrolować importowany węgiel (…)”.
Polska energetyka wciąż w dużym stopniu opiera się na węglu
Polska energetyka wciąż w dużym stopniu opiera się na węglu Foto: Shutterstock

Ponadto wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski podkreślił, że nowe rozporządzenia, podpisane w ubiegłym tygodniu, dają także narzędzie do skutecznej kontroli składów, które handlują opałem. Odpowiedzialne za to będą m.in. Inspekcja Handlowa oraz UOKiK.

– Jest to na pewno przełom jeżeli chodzi o energetykę. Jednak nie dotyczy to drugiej części problemu, czyli transportu. Pamiętajmy, że zatruwanie niską emisją i gazami niepożądanymi to również użytkowanie pojazdów samochodowych różnego typu. Należy zaznaczyć, że wycofanie z rynku wszystkich złych gatunków węgla, które nie odpowiadają kryterium ustawy, musi potrwać. Tego nie da się zrobić z dnia na dzień – powiedziała Teresa Wójcik z portalu BiznesAlert.pl

Dzięki programowi „Czyste Powietrze”, do lipca 2020 roku, z rynku detalicznego mają zostać wyeliminowane kolejne paliwa słabej jakości m.in. chodzi o niskoenergetyczne muły. – Będzie trzeba dołożyć wielu starań, by zostało to zrealizowane. Nie sądzę, zeby te zmiany uderzyły w polskie górnictwo. Towary, które są bardzo szkodliwe dla środowiska, a do takich należy zaliczyć muły węglowe, niekoniecznie produkowane są w naszych kopalniach. Często są one sprowadzane z zagranicy. Przecież chociażby import węgla z Rosji odbywa się bez żadnej kontroli. Wszystkie opowieści o tym, że jest on wysokiej jakości, trudno zweryfikować – dodała ekspert z „Tygodnika Solidarność”.

Ponadto w audycji Teresa Wójcik mówiła również o alternatywnych źródłach i surowcach, które mogłyby posłużyć do produkcji energii w Polsce.

Polskie Radio 24/db

--------------------------

Data emisji: 8.10.2018

Godzina emisji: 15.35  

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kapitał i Praca. O przyszłości węgla w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2018 21:35
- Węgiel nie jest brudnym paliwem. To paliwo naturalne, które wystarczy dobrze spalić, by otrzymać czystą energię - mówił w audycji Kapitał i Praca Dariusz Trzcionka, przewodniczący Porozumienia Związków Zawodowych "Kadra". Gościem Polskiego Radia 24 był również Piotr Wołejko z Pracodawców RP. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wysokie wydobycie i sprzedaż węgla

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2018 10:10
W sierpniu polskie kopalnie wydobyły ponad 5,4 mln ton węgla kamiennego, a miesięczna wielkość sprzedaży tego surowca zbliżyła się do 5,5 mln ton. Zarówno produkcja, jak i sprzedaż, były wyższe niż w sierpniu 2017 r. - wynika z danych katowickiego oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP).
rozwiń zwiń