X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Wmurowano kamień węgielny pod budowę Muzeum Historii Polski

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2018 14:43
- To największe jednorazowe przedsięwzięcie realizowane przez polskie państwo w dziedzinie kultury – mówił w Polskim Radiu 24 Robert Kostro, dyrektor Muzeum Historii Polski. Na warszawskiej Cytadeli wmurowano kamień węgielny i akt erekcyjny pod budowę tej instytucji.
Audio
  • 11.10.2018 Robert Kostro, dyrektor Muzeum Historii Polski (Temat dnia)
Dyrektor Muzeum Historii Polski Robert Kostro podczas wizyty na budowie Muzeum Historii Polski
Dyrektor Muzeum Historii Polski Robert Kostro podczas wizyty na budowie Muzeum Historii PolskiFoto: PAP/Tomasz Gzell

Robert Kostro odniósł się do lokalizacji Muzeum Historii Polski. Pierwotne plany zakładały, że powstanie ono nad Trasą Łazienkowską, przy Placu Na Rozdrożu. - Przymierzaliśmy się do kilku różnych lokalizacji – mówił gość Polskiego Radia 24.

- Analizowaliśmy możliwość odbudowy Pałacu Saskiego, budowy muzeum w Wilanowie. W końcu udało nam się wynegocjować z władzami miasta lokalizację nad Trasą Łazienkowską, koło Zamku Ujazdowskiego. Przeprowadziliśmy konkurs architektoniczny, ale w 2010 roku minister Bogdan Zdrojewski wykreślił nas z priorytetowej listy finansowania budowy z pieniędzy Unii Europejskiej. Od tego momentu, co zbiegło się z tragiczną śmiercią w Smoleńsku wspierającego nas ministra Tomasza Merty, powstał stan zawieszenia. Toczyliśmy boje o znalezienie finansowania. Formalnie minister Zdrojewski nigdy się nie wycofał z  budowy nad Trasą Łazienkowską. To był trudny moment, bo groziło nam rozwiązanie i likwidacja całego projektu. W okresie wyborczym w 2015 roku padła sugestia ze strony Ministerstwa Obrony Narodowej, że nie chcą kompleksu trzech obiektów przeznaczonych dla Muzeum Wojska Polskiego i że swój najbardziej reprezentacyjny budynek mogą oddać na Muzeum Historii Polski. Później premier Gliński z ministrem Macierewiczem dokonali odpowiednich uzgodnień, że będziemy w głównym, reprezentacyjnym budynku, a Muzeum Wojska Polskiego otrzyma w nim pracownie konserwatorskie i magazyny. W 2016 roku podpisaliśmy umowy z architektami – dodał Robert Kostro.

Dyrektor Muzeum Historii Polski zapowiedział otwarcie placówki w 2021 roku. Wyjaśnił, że do dyspozycji zwiedzających będzie 7 tysięcy metrów kwadratowych ekspozycji. To największa wystawa historyczna w Polsce, obok Muzeum Narodowego

Więcej do posłuchania w dołączonej audycji.

Gospodarzem programu był Krzysztof Grzybowski

Polskie Radio 24

--------------------------------

Data emisji: 11.10.18 

Godzina emisji: 14.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Premier o Muzeum Historii Polski: narzędzie opowiedzenia historii Polski

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2018 12:14
W czwartek na Cytadeli Warszawskiej premier Mateusz Morawiecki, wicepremier, minister kultury prof. Piotr Gliński i dyrektor Muzeum Historii Polski Robert Kostro podpisali akt erekcyjny oraz wmurowali kamień węgielny pod Muzeum Historii Polski, 
rozwiń zwiń