X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

PSL łagodzi kurs wobec PiS? Możliwe koalicje samorządowe

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2018 17:04
Marek Sawicki, czołowy poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego, nie wyklucza koalicji Ludowców z Prawem i Sprawiedliwością na poziomie samorządów. – Lokalne struktury PSL albo mogą zostać przystawkami Koalicji Obywatelskiej, albo próbować ugrać coś w ramach współpracy z PiS – wskazał Antoni Trzmiel, dziennikarz TVP.
Audio
  • 31.10.18 Antoni Trzmiel: „Widać coraz wyraźniejszy rozłam w PSL (…)”.
Marek Sawicki, poseł PSL
Marek Sawicki, poseł PSLFoto: www.consilium.europa.eu

Tuż po ogłoszeniu wyników wyborów samorządowych najważniejsi politycy Polskiego Stronnictwa Ludowego w zdecydowany sposób wykluczali możliwość jakichkolwiek koalicji z partią rządzącą. Jako powód wskazywali, ostrą ich zdaniem, kampanię ze strony przedstawicieli PiS, którzy w ich opinii chcieli w ten sposób zmarginalizować PSL.

– Ludowcy zaczynają sobie uzmysławiać, że pod szyldem Koalicji Obywatelskiej nie ma dla ich partii przyszłości w samorządach i muszą spróbować czegoś nowego. Można zauważyć, że w częściach naszego kraju, które przez wiele lat były traktowane po macoszemu, ludziom zaczyna żyć się lepiej. Dlatego jeżeli działacze PSL nie pójdą na współpracę z ugrupowaniem Jarosława Kaczyńskiego, to z biegiem czasu na jego stronę może przejść dotychczasowy elektorat partii, którą kieruje Władysław Kosiniak–Kamysz – zauważył Antoni Trzmiel.

Jeden z najważniejszych działaczy Polskiego Stronnictwa Ludowego – Adam Struzik – który od 16 lat jest marszałkiem województwa mazowieckiego, wbrew opinii prezesa swojej partii, również stwierdził, że nie wyklucza koalicji z PiS. – Coraz wyraźniej widać, że podział w PSL narasta. Część byłych polityków tego stronnictwa już dawno wybrała PiS. Niektórzy są obecnie europarlamentarzystami partii rządzącej – dodał publicysta portalu DoRzeczy.pl

Polskie Radio 24/db

---------------------------

Data emisji: 31.10.2018

Godzina emisji: 14.37

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak zakończą się gry koalicyjne w sejmikach wojewódzkich?

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2018 16:07
Koalicja Obywatelska i Polskie Stronnictwo Ludowe zapowiadają rozmowy o koalicjach we władzach samorządowych. Negocjacje prowadzi też Prawo i Sprawiedliwość. W najbliższym czasie rozstrzygnie się, kto będzie rządził w poszczególnych województwach. Swoimi przewidywaniami w audycji "Gorący Temat" podzielił się prof. Jacek Zaleśny z Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PiS wyciąga rękę do współpracy z PSL

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2018 11:56
Wejście w koalicję z Prawem i Sprawiedliwością mogłoby być korzystne dla Polskiego Stronnictwa Ludowego - ocenił prof. Henryk Domański, socjolog z Polskiej Akademii Nauk, odnosząc się w Polskim Radiu 24 do wyniku wyborów samorządowych. Wypowiedzi polityków obu partii komentował także na naszej antenie prof. Łukasz Młyńczyk, politolog z Uniwersytetu Zielonogórskiego.
rozwiń zwiń