more_horiz

Prezes Polskiego Fundusz Rozwoju: PPK to szereg korzyści dla Polski

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2018 17:10
System emerytalny, przemysł zbrojeniowy czy współpraca nauki z biznesem to tylko część tematów tegorocznego Kongresu 590. W Jasionce pod Rzeszowem w jednym miejscu spotkają się politycy, samorządowcy przedsiębiorcy i eksperci z różnych dziedzin. Gościem Polskiego Radia 24 w studiu w Jasionce był Paweł Borys, prezes Polskiego Fundusz Rozwoju. 
Audio
  • 15.11.18 Prezes Polskiego Fundusz Rozwoju: PPK to szereg korzyści dla Polski
Paweł Borys
Paweł BorysFoto: Anna Mościcka/CC4.0

- Polski Fundusz Rozwoju znany jest raczej z tych dużych, spektakularnych transakcji, takich jak inwestycje w PKO S.A. czy Polskie Koleje Liniowe. To oczywiście ważne transakcje, natomiast jest to tylko kilka spółek spośród 2 mln Polskich przedsiębiorstw. Naszym priorytetem jest to, aby wspierać rozwój sektora przedsiębiorstw w Polsce, a z tego jesteśmy nieco mniej znani - mówił Paweł Borys. 

Na drugi dzień wydarzenia zaplanowano wystąpienie premiera Mateusza Morawieckiego. Przedsiębiorcy, eksperci i politycy będą rozmawiać również o przyszłym budżecie Unii Europejskiej, cyberbezpieczeństwie, unijnej polityce klimatycznej czy polskich firmach na globalnych rynkach. Organizatorzy zaplanowali również prezentację raportu Fundacji Republikańskiej „Polska 2118”.

- Pracownicze plany kapitałowe to jedna z najważniejszych reform w Polsce od wielu lat, przynajmniej w wymiarze długoterminowym. Jest on ważny zarówno dla bezpieczeństwa finansowego Polaków, jak i dla perspektyw rozwoju polskiej gospodarki. Każdy pracownik w swoim miejscu pracy może oszczędzać na cele emerytalne. Jeżeli odłoży złotówkę, to drugą dołoży mu pracodawca i w ten sposób zostanie stworzony duży kapitał, który będzie wpływał do gospodarki - mówił gość - Pracownicze plany kapitałowego to szereg korzyści dla Polski - dodał.

Wydarzenie odbywa się po raz trzeci. Kongres odbywa się pod honorowym patronatem prezydenta Andrzeja Dudy. Patronem medialnych wydarzenia jest Polskie Radio.

Więcej w całej audycji.

Rozmawiała Anna Grabowska.

PR24/PAP

___________________

Data emisji: 15.11.18

Godzina emisji: 13:35


Zobacz więcej na temat: pracownik emerytura
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak