X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Anna Zalewska: rewolucja 4.0 wymaga zmiany spojrzenia na szkolnictwo zawodowe

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2018 10:35
- Gospodarka rozwija się świetnie. Rewolucja 4.0 już stoi w naszych drzwiach. Ona wymusza zmianę spojrzenia na szkoły techniczne i branżowe - powiedziała w rozmowie z Polskim Radiem 24 Anna Zalewska, minister edukacji. W podrzeszowskiej Jasionce w dniach 15-16 listopada odbywa się "Kongres 590". 
Audio
  • 16.11.18 Kongres 590. Rozmowa z minister edukacji Anną Zalewską
Anna Zalewska
Anna ZalewskaFoto: PR24

"Kongres 590" to spotkania, debaty i panele dyskusyjne, w których biorą udział przedstawiciele świata polityki, nauki i biznesu. Jak podkreślała w PR24 Anna Zalewska, współpraca na linii edukacja-biznes jest dziś koniecznością. - Gospodarka rozwija się świetnie. Rewolucja 4.0 już stoi w naszych drzwiach. Ona wymusza zmianę spojrzenia na szkoły techniczne i branżowe - wskazywała szefowa resortu edukacji, zauważając przy tym, że niedawno powstałe szkoły branżowe są odpowiedzią na potrzeby rynku.

Po raz pierwszy odbyło się to wszystko we współpracy z pracodawcami. Podstawy programowe będą tworzone wraz z pracodawcami, szkoła nie będzie odstawała od realnego świata - wskazywała minister, zwracając szczególną uwagę na konieczność inwestowania pracodawców w proces kształcenia przyszłych kadr. - Ponad 45 procent przedsiębiorców boryka się z problemami dotyczącymi znalezienia pracowników. Nie ma wykwalifikowanych kadr. Szkolnictwo techniczne i branżowe dotychczas było zbyt teoretyczne - mówiła gość PR24. 

Anna Zalewska oceniła, że wiele lat temu popełniono błąd, polegający na marginalizacji szkolnictwa technicznego i zawodowego. - Wówczas uznano, że na rynku pracy powinni być niemal wyłącznie absolwenci studiów wyższych, niekoniecznie technicznych - zauważyła minister edukacji. 

"Kongres 590" zakończy się w piątek. Jego nazwa nawiązuje do kodu kreskowego - "590" oznacza, że produkt powstał w Polsce i został wyprodukowany w polskiej firmie.

Więcej - m.in. również o podwyżkach dla nauczycieli - całej audycji. 

Gospodarzem programu był Adrian Klarenbach

Polskie Radio 24/zz

------------------------------

Data emisji: 16.11.18

Godzina emisji: 10.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Minister edukacji: nie ma nowoczesnej gospodarki bez nowoczesnej edukacji

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2018 19:39
- Nie ma nowoczesnej gospodarki bez nowoczesnej edukacji - mówila minister edukacji Anna Zalewska podczas trwającego w Jasionce "Kongresu 590". 
rozwiń zwiń