X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Karolina Baca-Pogorzelska o energetyce jądrowej: decyzje powinny zapadać już teraz

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2018 11:36
- Jeżeli chcemy decydować się na energetykę atomową, decyzje rządowe na najwyższym szczeblu powinny zapadać już teraz - powiedziała w Polskim Radiu 24 Karolina Baca-Pogorzelska z "Dziennika Gazety Prawnej". Publicystka na naszej antenie mówiła o trwającym szczycie COP24 w Katowicach i projekcie strategii "Polityka energetyczna Polski do 2030 roku". 
Audio
  • 5.12.18 Karolina Baca-Pogorzelska o energetyce jądrowej: decyzje powinny zapadać już teraz
Karolina Baca-Pogorzelska, publicystka
Karolina Baca-Pogorzelska, publicystkaFoto: PR24

- Mamy szansę na zmianę naszego miksu energetycznego, na znacznie mniej węglowy. Ktoś powinien powiedzieć, że będziemy odchodzić od węgla (...) To jednak proces, który potrwa lata - podkreślała Karolina Baca-Pogorzelska. - Kopalnie i elektrownie węglowe to nie są zakłady, które, ot tak, z dnia na dzień się zamyka. Jeżeli są one zamykane, na ich miejsce musi powstać coś innego. Mówienie o tym, że cały czas będziemy bazować na węglu jest "nie fair". W kontekście szczytu klimatycznego, walki z globalnym ociepleniem, musimy szczerze stwierdzić: "będziemy odchodzić od węgla, ale w swoim tempie". Nie możemy sobie narzucać norm, których nie będziemy mogli wypełnić. Bądźmy uczciwi - dodawała ekspertka. 

W kontekście zmiany miksu energetycznego Polski, mówi się o powstaniu elektrowni atomowej. - Elektrownia atomowa w Polsce jest trochę jak Yeti - wszyscy o niej słyszeli, nikt jej nie widział. Według zarysu polityki energetycznej państwa, pierwszy blok miałby zostać włączony w 2033 roku. To, wbrew pozorom, niedużo czasu - wskazywała Karolina Baca-Pogorzelska. - Nie mamy nawet konkretnej lokalizacji, badań środowiskowych, technologii (...). Jeżeli chcemy decydować się na energetykę atomową, decyzje rządowe na najwyższym szczeblu powinny zapadać już teraz - zaznaczyła gość PR24. 

Więcej - m.in. o kontrowersjach społecznych dotyczących tworzenia elektrowni jądrowej - w całej audycji. 

Gospodarzem programu był Ryszard Gromadzki

Polskie Radio 24/zz

-------------------------------

Data emisji: 5.12.18

Godzina emisji: 8.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dr Andrzej Kassenberg: musimy poradzić sobie z "grzechem ekologicznym"

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2018 15:09
W ocenie dra Andrzeja Kassenberga, eksperta z Instytutu na rzecz Ekorozwoju, długoletnie założenia polskiej polityki energetycznej nie są wystarczające w kontekście dbałości o środowisko. W Katowicach rozpoczął się szczyt klimatyczny COP24, którego tematem jest przeciwdziałanie negatywnym zmianom klimatycznym. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekspert: transformacja energetyczna w Polsce postępuje w sposób zachowawczy

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2018 11:03
- Nie można programem zalesiania, wychwytywania dwutlenku węgla z atmosfery, zastępować działań zmierzających do transformacji energetycznej - ocenił w Polskim Radiu 24 dr Łukasz Tolak z Collegium Civitas. Premier Mateusz Morawiecki podczas szczytu klimatycznego COP24 powiedział, że "Polska jest jednym z liderów działań dla powstrzymywania globalnego ocieplenia". 
rozwiń zwiń