X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Ekspert o budowie dróg: problemem brak rąk do pracy

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2018 11:31
Rozbudowa sieci dróg, budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego oraz modernizacja zarówno taboru, jak i linii kolejowych. To priorytety Ministerstwa Infrastruktury przedstawione na konferencji podsumowującej 3 lata działania resortu kierowanego przez Andrzeja Adamczyka. W Polskim Radiu komentarz Adriana Furgalskiego (Zespół Doradców Gospodarczych TOR).
Audio
  • 07.12.18 Adrian Furgalski inwestycjach w infrastrukturę drogową
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/vvoe

W ciągu trzech ostatnich lat oddaliśmy 785 km dróg krajowych - powiedział w czwartek minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, podsumowując trzy lata działalności resortu. Jak dodał, resort podpisał także 94 umowy, w ramach których zrealizowanych będzie kolejnych ok. 1,1, tys. km dróg krajowych.

Adrian Furgalski podkreślił, że proces budowy infrastruktury jest długi i wykracza poza kadencję ministra. - Istotną jest kwestia decyzji, gdzie najpierw budować drogi, czy tam gdzie jest najwyższe PKB, czy też budować w tych częściach kraju, w których infrastruktura może przeciągnąć inwestorów, czyli np. we wschodniej Polsce - tłumaczył.

Przypomniał m.in., że za czasów ministra Adamczyka zdecydowano się zbudować całą Via Carpatię, a Platforma Obywatelska wpisała do planów tylko odcinek o największym natężeniu ruchu, od Rzeszowa do Lublina. - Szkoda, że tak późno powstanie odcinek do granicy w Barwinku, byłoby to otwarcie na towary od naszych południowych sąsiadów. Z kolei Via Baltica budowana będzie w technologii betonowej, co jest istotne ze względu na charakter transportu na tej trasie. Problemem natomiast są bardzo szybko rosnące koszty inwestycji drogowych i braku rąk do pracy - powiedział Adrian Furgalski.

Jego zdaniem program budowy dróg lokalnych jest bardzo ważny, ale dochodzi do sytuacji, gdy na ogłaszany przez samorząd przetarg nie zgłasza się żadna firma lub pojawiają się oferty przekraczające dwukrotnie założony kosztorys. - Ten problem się nasili z powodu rosnącej liczbie inwestycji na drogach i na kolei, na co nakłada się obawa, że jeżeli Niemcy otworzą rynek pracy to wyjadą Ukraińcy, którzy pracują obecnie w Polsce - zaznaczył ekspert.

Więcej w zapisie audycji.

Rozmawiał Michał Walczyk.

PR24/ka

____________________ 

Data emisji: 07.12.2018

Godzina emisji: 10:35

Czytaj także

Będzie obwodnica Łomży. To część trasy Via Baltica

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2018 16:53
Prawie 526 mln zł będzie kosztował projekt i budowa zasadniczej części obwodnicy Łomży, czyli 13-kilometrowego odcinka od węzła Łomża - Zachód do węzła Kolno przyszłej trasy S61 Via Baltica. W czwartek w Łomży z udziałem ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka podpisano umowę w tej sprawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Adamczyk: Via Carpatia będzie gotowa w 2025 r.

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2018 21:23
Trasa Via Carpatia - korytarz transportowy z północy na południe Europy - wzdłuż wschodniej granicy Polski będzie gotowa w 2025 r. - ocenia minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Mówił o tym w czwartek wieczorem na spotkaniu w Białymstoku.
rozwiń zwiń