X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Grzegorz Osiecki: przegrana Tomasza Sakiewicza byłaby groźna z punktu widzenia wszystkich mediów

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2019 12:05
Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił powództwo 38 krakowskich sędziów przeciwko Tomaszowi Sakiewiczowi. - Proces był absurdalny od samego początku. Zdumiewające jest to, jak niski poziom prawny zaprezentowali sędziowie, którzy mnie pozwali. Używali absurdalnych argumentów - mówił na antenie Polskiego Radia 24 redaktor naczelny Gazety Polskiej. Wyrok komentowali również publicyści Robert Tekieli i Grzegorz Osiecki.
Audio
  • 11.01.19 Publicyści o procesie Tomasza Sakiewicza
Tomasz Sakiewicz
Tomasz Sakiewicz Foto: PAP/Tytus Żmijewski

Sędziowie domagali się sprostowania wypowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego, który w wywiadzie z Tomaszem Sakiewiczem na łamach gazety mówił o "zorganizowanej grupie przestępczej", która ma działać w krakowskim sądzie.

Czytaj więcej
pap tomasz sakiewicz 1200.jpg
Sąd oddalił pozew 38 sędziów przeciwko Tomaszowi Sakiewiczowi

- Proces ten przejdzie do historii. Zaskarżanie gazety za autoryzowany wywiad jest rzeczą szokującą. Ważne jest jednak, że argumenty sędziów zostały w sądzie zmiażdżone - powiedział Robert Tekieli. Publicysta przypomniał, że sędziowie, którzy wnieśli powództwo byli zwolnieni z opłat sądowych. - Jednym z 38 powodów był sędzia Żurek, który jest człowiekiem bardzo majętnym. Sędziowie chcą sprawić, by władza sądownicza zajmowała najważniejsze miejsce w polskim systemie - dodał.

Grzegorz Osiecki stwierdził, że przegrana Tomasza Sakiewicza w tej sprawie byłaby groźna z punktu widzenia wszystkich mediów. - Celem tego pozwu było raczej generalne nakreślenie stanowiska sędziów. Oni musieli sobie zdawać sprawę z tego, że ich stanowisko jest z góry skazane na porażkę - podkreślił gość programu. Dodał, że sędziowie powinni w tej sprawie pozwać raczej Mateusza Morawieckiego.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Gospodarzem programu był Antoni Trzemiel. 

Polskie Radio 24/jp

------------------------------

Data emisji: 11.01.19

Godzina emisji: 11.37

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Maciej Marosz: tylko 38 sędziów wie dlaczego za słowa Mateusza Morawieckiego pozew dostał Tomasz Sakiewicz

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2019 20:22
- Pozew pokazuje, że sędziowie odczytali co innego, niż jest w tekście wywiadu - powiedział o procesie Tomasza Sakiewicza na antenie Polskiego Radia 24 Maciej Marosz, publicysta Gazety Polskiej.
rozwiń zwiń