X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Piotr Apel po słowach Andrei Mitchell: nie akceptuję plucia na Polskę

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2019 08:45
- Te słowa powinny spotkać się z natychmiastową reakcją. Minister Czputowicz powinien dać dziennikarce kilka godzin na przeprosiny i to na antenie – komentował wypowiedź amerykańskiej dziennikarki Piotr Apel (Kukiz’15).
Audio
Piotr Apel
Piotr ApelFoto: PR24/AK

Andrea Mitchell z telewizji MSNBC przeprowadziła wywiad z przebywającym w Warszawie wiceprezydentem USA Mike'iem Pence'em. W swojej relacji dziennikarka poinformowała, że w programie podróży Pence'a i jego żony jest m.in. wizyta w dawnym getcie warszawskim, gdzie w czasie powstania w 1943 r. Żydzi - jak powiedziała - "przez miesiąc walczyli przeciwko polskiemu i nazistowskiemu reżimowi".

Po tej wypowiedzi zaprotestowali przedstawiciele polskich władz, przewodniczący Światowego Kongresu Żydów zażądał sprostowania. Dziennikarka przeprosiła za swoje słowa.

Poseł stwierdził, że przyznanie na Twitterze przez dziennikarkę, że jej wypowiedź to była nieścisłość, jest niewystarczające. – To były pseudo-przeprosiny. Dziennikarkę powinno się wydalić z Polski. Powinna zostać uznana za persona non grata. Nie akceptuję plucia na Polskę - stwierdził w PR24 Piotr Apel.

Według posła Kukiz15 "przykre jest to, że nie tylko minister Jacek Czaputowicz, ale i minister Zbigniew Ziobro, na to pozwala". – Mamy w Polsce prawo, które mówi wyraźnie, że tego typu wypowiedzi powinny być ścigane z urzędu, a tak się nie dzieje. Po Rządzie Prawa i Sprawiedliwości spodziewałem się czegoś więcej. 

Gość Polskiego Radia 24 komentował również najwazniejsze rozmowy, do których doszlo podczas konferencji bliskowschodniej, m.in. wypowiedź Mike'a Pompeo dotyczącą restytucji mienia dla obywateli amerykańskich.

Rozmawiał Stanisław Janecki.

Więcej w zapisie audycji.

PR24/ka

____________________ 

Data emisji: 15.02.2019

Godzina emisji: 07:08

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Eksperci o wystąpieniach Mateusza Morawieckiego i Mike'a Pence'a

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2019 14:15
- Polska nie chce antagonizować Iranu, mając świadomość, że istnieją napięcia w postrzeganiu tego państwa pomiędzy USA a naszymi sojusznikami z Europy Zachodniej, głównie Niemcami i Francją. W interesie polskiej dyplomacji leży niwelowanie tych różnic, a nie ich pogłębianie – mówił w Polskim Radiu 24 dr Marcin Kędzierski z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Gościem PR24 był też dr Marcin Zaborowski z Visegrad Insight.
rozwiń zwiń