X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Wiceminister sprawiedliwości: Polacy niezadowoleni z przewlekłości procesów

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2019 14:52
- Większość spraw, dobrze zaplanowana, może skończyć się po pierwszym posiedzeniu, co oznacza ogromną oszczędność czasu dla stron, ich pełnomocników i sądów. Przekłada się to tez na niższe koszty procesowania się - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak.  
Audio
  • 21.02.2019 Wiceminister sprawiedliwości: sąd nie może być śmieszny, nie może być bezbronny
Łukasz Piebiak, wiceminister sprawiedliwości
Łukasz Piebiak, wiceminister sprawiedliwościFoto: PR24/PJ

Ministerstwo Sprawiedliwości chce znowelizować kodeks postępowania karnego. Według założeń resortu reforma procesu karnego ma przede wszystkim uprościć, usprawnić i przyspieszyć postępowania przed sądem. Zmiany zlikwidują absurdalne procedury, jak na przykład odczytywanie wyroków do pustej sali. Szybciej ma być też dzięki wprowadzeniu formularzy uzasadnień wyroków. 

- Przewlekłość postępowań jest jednym z głównych problemów. Nie tylko Polacy to widzą, widzi to też Europejski Trybunał Praw Człowieka, gdzie skarżą się niezadowoleni z pracy sądów polscy obywatele - zaznaczył wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak. Wiceszef resortu podkreślił, że "jeżeli wyłączymy sprawy niesporne, to długość postępowania rośnie i przekracza rok", co jest "nieakceptowalne".

Łukasz Piebiak mówił, że "są kategorie spraw sądowych, gdzie nie wystarczy jedna rozprawa" jednak te dobrze zaplanowane "mogą się kończyć po pierwszym posiedzeniu", a ma temu pomoc proponowana zasada planowania rozpraw. - Chodzi o to, żeby najbardziej problematyczne sprawy sądowe zaczęły "iść", żeby było tak, że jak coś wchodzi na wokandę to już "idzie" sprawnie, a do tego potrzebne jest spotkanie w gronie wszystkich interesariuszy: sądów, stron, pełnomocników. Wtedy można to zaplanować - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 wiceminister sprawiedliwości.

Polityk dodał, że nowelizacji kodeksu postępowania karnego przyświeca zasada, że "sąd nie może być śmieszny, nie może być bezbronny, bo jest emanacją państwa".

Więcej w całej audycji.

Rozmawiał Ryszard Gromadzki.

Polskie Radio 24/msze, IAR

--------------------------

Data emisji: 21.02.18

Godzina emisji: 11.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Reforma kodeksu postępowania karnego. Rząd przyjął projekt

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2019 13:00
Rada Ministrów zaaprobowała przygotowaną przez Ministerstwo Sprawiedliwości reformę kodeksu postępowania karnego. Proponowane rozwiązania mają służyć usprawnieniu, uproszczeniu i przyspieszeniu postępowań przed sądem.
rozwiń zwiń