X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Komisja weryfikacyjna przyznała zadośćuczynienia. "Zapewnienie odszkodowań jest sprawiedliwe"

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2019 13:58
- To jest zadośćuczynienie za to, że miasto, które powinno dbać o sytuację lokatorów, nie dopilnowało sytuacji i zaniechało działanie w obronie tych kamienic przed roszczeniami reprywatyzacyjnymi i w nieprawidłowy sposób podjęło decyzję o oddaniu ich kamienicznikom - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Piotr Ciszewski. Komisja weryfikacyjna przyznała kolejne odszkodwania pokrzywdzonym lokatorom.
Audio
  • Piotr Ciszewski (Warszawskie Stowarzyszenie Lokatorów): zapewnienie odszkodowań jest sprawiedliwe
Patryk Jaki
Patryk JakiFoto: PAP/Tomasz Gzell

Komisja weryfikacyjna do spraw reprywatyzacji przyznała kolejne zadośćuczynienia. 13 osób lokatorów z trzech warszawskich nieruchomości łącznie ma otrzymać 250 tysięcy złotych. Szef komisji weryfikacyjnej Patryk Jaki poinformował, że 100 tysięcy złotych trafi do lokatorów kamienicy przy Marszałkowskiej 43, 90 tysięcy - do tych ze Schroegera 72 a 60 tysięcy otrzymają lokatorzy z Jagiellońskiej 27. 

Piotr Ciszewski (Warszawskie Stowarzyszenie Lokatorów) uważa, że "zapewnienie odszkodowań jest w tym momencie sprawiedliwe", ponieważ straty zostały poniesione "w wyniku polityki tego miasta i niestety stała się ludziom krzywda".

Gość PR24 ma nadzieję, że te pieniądze trafią do lokatorów jak najszybciej, "natomiast istnieje obstrukcja ze strony warszawskiego ratusza, który twierdzi, że nie ma podstaw do wypłacenia tych odszkodowań". - Jest to tym dziwniejsze, że pan Paweł Rabiej, który swego czasu zasiadał w Komisji Weryfikacyjnej, jako jej członek wypowiadał się za wypłatą odszkodowań, nie zgłaszał wątpliwości. Teraz, jako prezydent Warszawy przyłącza się do głosów podważających tę decyzję - powiedział.

Zdaniem członka Warszawskiego Stowarzyszenia Lokatorów "nie pierwszy raz lokatorzy przekonują się, że wcześniej co innego się im obiecuje, a co innego się dzieje kiedy różne osoby zasiadają na stanowiskach związanych z polityką mieszkaniową".

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Audycję prowadził Antoni Trzmiel.

Polskie Radio 24/msze, IAR

-----------------------------

Data emisji: 26.02.2019

Godzina emisji: 13.09

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

250 tys. złotych zadośćuczynienia dla mieszkańców zreprywatyzowanych nieruchomości

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2019 11:15
Komisja weryfikacyjna przyznała kolejne zadośćuczynienia dla mieszkańców zreprywatyzowanych warszawskich nieruchomości. Łączna kwota zatwierdzonych na posiedzeniu odszkodowań wynosi 250 tysięcy złotych.
rozwiń zwiń