X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Prof. Ryszard Legutko: w UE panuje monopol opinii

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2019 08:35
- Mamy do czynienia z monopolizacją polityczną i ideologiczną życia. Polityczna poprawność sprawia, że coraz mniej można powiedzieć czy zrobić, kontrolowany jest język, a prawo zmieniane pod kątem karania wypowiedzi – mówił w Polskim Radiu 24 prof. Ryszard Legutko, eurodeputowany z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.
Audio
  • 27.02.19 prof. Ryszard Legutko o wyborach do Parlamentu Europejskiego
Prof. Ryszard Legutko
Prof. Ryszard LegutkoFoto: rlegutko.pl

Prof. Ryszard Legutko odniósł się do sporów, które Polska toczy z Komisją Europejską m.in. w kontekście reformy sądownictwa. Jako antagonistów w trwającym konflikcie wskazał przedstawicieli "krajów cywilizacji zachodniej".

- A ponieważ Polska nie należy do głównego nurtu UE, to należy nas ukarać - mówił prof. Ryszard Legutko.

- Tzw. procedura praworządności jest kompletnie niepraworządna, jest naruszeniem traktatu. W przypadku Węgier, Parlament Europejski w sposób ordynarny złamał jego konkretne artykuły. Powiązanie praworządności z wypłatą funduszy europejskich to kolejny dziwoląg. Prawo może być łamane przez Unię Europejską, ponieważ w Parlamencie nie ma żadnego zróżnicowania – podkreślał eurodeputowany.

Profesor zwracał uwagę na rolę, jaką w sporze Polski z UE odgrywa przewodniczący Rady Europejskiej. - Donald Tusk, przewodniczący Rady Europejskiej, powinien być bezstronny, natomiast od dłuższego czasu walczy z polskim rządem. Znajduje się w konflikcie interesów – zaznaczył Ryszard Legutko. - Donald Tusk zaangażował się w ostatnią kampanię prezydencką w Polsce popierając Bronisława Komorowskiego. To była przyczyna, dla której rząd polski nie popierał jego kandydatury na stanowisko przewodniczącego – dodał.

Rozmawiał Michał Rachoń.

Więcej w zapisie audycji.

PR24/ka

____________________ 

Data emisji: 27.02.2019

Godzina emisji: 07:10

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jacek Saryusz-Wolski: Komisja Europejska pozostawia Unię skłóconą

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2019 08:35
- Trzeba będzie na nowo poukładać stosunki pomiędzy instytucjami europejskimi a krajami członkowskimi, tu stało się bardzo wiele złego. Odchodząca Komisja Europejska wykraczała i wykracza poza traktaty, zostawia Unię Europejską w dużo gorszym stanie, niż ją zastała – podkreślał w Polskim Radiu 24 europoseł Jacek Saryusz-Wolski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PSL dołączy do Koalicji Europejskiej? Eugeniusz Kłopotek: trudna decyzja, Tadeusz Cymański: duży dylemat

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2019 18:52
– Serce podpowiada, żeby nie przystępować, rozum jednak u niektórych mówi, żeby pójść w szerokim porozumieniu – powiedział Eugeniusz Kłopotek z Polskiego Stronnictwa Ludowego. – Polityka jest brutalna i bezwzględna. Czasami jest tak, że cnota, pieniądze i polityczne kalkulacje idą na przekór – wskazał Tadeusz Cymański z Solidarnej Polski. W sobotę Rada Naczelna PSL zadecyduje, czy ugrupowanie dołączy do sojuszu partii opozycyjnych.
rozwiń zwiń