X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Ekspert: Brytyjczycy chcą wymusić ustępstwa od Unii

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2019 13:59
- Z jednej strony Brytyjczycy chcą wymusić od Unii - chociażby przez fakt zbliżających się wyborów - jakieś dalej idące ustępstwa czy modyfikacje zawartego porozumienia. A z drugiej strony jest to kwestia polityki wewnętrznej. Chodzi o to, żeby "zadusić" panią premier Theresę May – powiedział w Polskim Radiu 24 dr Ryszard Żółtaniecki, ekspert ds. międzynarodowych.
Audio
  • 15.03.19 dr Ryszard Żółtaniecki o brexicie i sytuacji w UE
  • 15.03.19 Dr Przemysław Biskup o sytuacji w Wielkiej Brytanii dotyczącej brexitu
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: PAP/EPA/LEX VAN LIESHOUT

Jak poinformowała korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka, przywódcy 27 krajów Unii Europejskiej podejmą w przyszłym tygodniu decyzję w sprawie opóźnienia brexitu. Okazją będzie rozpoczynający się w czwartek unijny szczyt.

Brytyjscy posłowie zobowiązali rząd do złożenia wniosku do Brukseli o przesunięcie daty wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii wyznaczonej na 29 marca. W przyszłym tygodniu premier Theresa May podejmie trzecią próbę i będzie prosić posłów o zaakceptowanie umowy zawartej wcześniej z UE. Jeśli porozumienie zostanie zaakceptowane, choć są co do tego wątpliwości, wtedy Londyn złoży wniosek o krótkie, techniczne opóźnienie - maksymalnie do końca czerwca i z pewnością uzyska zgodę państw Wspólnoty na dokończenie ratyfikacji.

- Parlament brytyjski słusznie odrzuca możliwość powtórnego referendum. Gdyby do niego doszło, w polityce brytyjskiej i w społeczeństwie zapanowałby dość duży chaos. Parlament dalej brnie w tę swoją niekonsekwencję, bo odrzuca twardy brexit, ale odrzuca też tę umowę, która została wynegocjowana przez negocjatorów brytyjskich i unijnych. To jest sytuacja bardzo niezdrowa i bardzo niedobra, a przed nami wybory do europarlamentu. Jesteśmy w sytuacji dziwacznego chaosu – powiedział w Polskim Radiu 24 Ryszard Żółtaniecki.

Do tematu brexitu odniósł się również dr Przemysław Biskup z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.

Rozmawiał Antoni Trzmiel.

Polskie Radio 24/bartos

----------------------------

Data emisji: 15.03.2019

Godzina emisji: 13.45, 15.33

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

27 krajów UE w przyszłym tygodniu podejmie decyzję ws. opóźnienia brexitu

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2019 09:48
Przywódcy 27 krajów Unii Europejskiej podejmą w przyszłym tygodniu decyzję w sprawie opóźnienia brexitu. Okazją będzie rozpoczynający się w czwartek unijny szczyt. Wczoraj brytyjscy posłowie zobowiązali rząd do złożenia wniosku do Brukseli o przesunięcie daty wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii wyznaczonej na 29 marca.  
rozwiń zwiń