X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Ekspert: przyjaźń polsko-węgierska trwa już ponad tysiąc lat

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2019 11:20
- Nasza polska krew jest żywa na ziemi węgierskiej. To jest rzecz niesamowita - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Krzysztof Szczerba (Instytut Współpracy Polsko-Węgierskiej im. Wacława Felczaka). Dzień Przyjaźni Polsko-Węgierskiej, przypadający 23 marca, upamiętnia braterstwo obu krajów.
Audio
  • 22.03.2019 Krzysztof Szczerba: młodzi Węgrzy są cały czas zachwyceni Polską
W 2007 roku sejm ustanowił 23 marca dniem przyjaźni polsko-węgierskiej
W 2007 roku sejm ustanowił 23 marca dniem przyjaźni polsko-węgierskiejFoto: Pixabay/Imaresz

23 marca przypada Dzień Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Został on ustanowiony przez polski Sejm i parlament Węgier. Obchody święta organizowane są od 2007 roku, naprzemiennie w Polsce i na Węgrzech. W tym roku odbędą się w Kielcach. 

Krzysztof Szczerba mówił o tym, w jaki sposób realizuje się postulaty przyjaźni Polski i Węgier. Jak powiedział, "dla młodzieży został stworzony instytut, który ma poszerzać współpracę". - Ci młodzi ludzie są cały czas zachwyceni Polską, a Polacy wciąż jeżdżą na Węgry. W tym roku zaczęła się organizacja kursów języka polskiego - mówił. 

Przedstawiciel Instytutu Współpracy Polsko-Węgierskiej im. Wacława Felczaka mówił też o historycznych związkach obu krajów. - Ta przyjaźń trwa nie dziesiątki, nie setki, ale można powiedzieć, że już ponad 1000 lat. To jest niesamowite, jeśli patrzymy na świat, jest to rzeczą niewyobrażalną - powiedział. Krzysztof Szczerba wskazał, że te relacje bardzo rzadko w historii były złe, za to można wymienić wiele przykładów współpracy. Wymienił też wspólnych bohaterów obu narodów, takich jak Józef Bem.

Więcej w całej audycji.

Rozmawiał Krzysztof Grzybowski.

Polskie Radio 24/bartos

---------------------------

Data emisji: 22.03.2019

Godzina emisji: 10.35

Zobacz więcej na temat: POLSKA Węgry polityka
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prof. Maciej Szymanowski: Polskę i Węgry łączy wiele rzeczy

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2019 15:25
– Węgry są bardzo dobrym sojusznikiem. Współpraca polsko-węgierska służy również całej Grupie Wyszehradzkiej – powiedział prof. Maciej Szymanowski z Katolickiego Uniwersytetu w Budapeszcie. W przeddzień Dnia Węgierskiego w Polskim Radiu, rozmowa na temat historycznych, a także współczesnych relacji polsko-węgierskich.
rozwiń zwiń