X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Szymon Szynkowski vel Sęk: premier i MEN zaproponują nauczycielom nowe rozwiązanie

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2019 08:23
- Oświata wymaga wielu innych działań niż tylko podwyżki, aby poprawić jakość nauczania, ale też sytuację nauczycieli. Dzisiaj będzie uszczegółowiona propozycja ze strony premiera Mateusza Morawieckiego i liczę, że spotka się z pozytywnym odzewem - powiedział w Polskim Radiu 24 Szymon Szynkowski vel Sęk, wiceminister spraw zagranicznych.
Audio
  • 18.04.19 Szymon Szynkowski vel Sęk: pojawi się uszczegółowiona propozycja premiera dla nauczycieli

Dziś premier Mateusz Morawiecki ma przedstawić propozycję formuły okrągłego stołu w sprawie oświaty. Pierwsza sesja obrad miałaby się odbyć po świętach wielkanocnych. Zaproszenie na spotkanie mają otrzymać: związki zawodowe, organizacje pozarządowe, pedagodzy, rodzice oraz przedstawiciele opozycji. 

Szymon Szynkowski vel Sęk ocenił, że "kwestia strajku jest przede wszystkim pytaniem do nauczycieli o ich odpowiedzialność". - Apeluję w pierwszej kolejności o to, żeby nie zaogniać tej sytuacji, będzie bardziej uszczegółowiona propozycja premiera Mateusza Morawieckiego odnośnie do formuły okrągłego stołu, którą zaproponował już kilka dni temu. Szczegóły tej propozycji przedstawi najprawdopodobniej dzisiaj i liczymy na to, że ta kolejna oferta dialogu spotka się z pozytywną odpowiedzią ze strony związków nauczycielskich - powiedział. 

Jak powiedział wiceszef MSZ, związki "powinny reprezentować nauczycieli, a nie jakieś interesy polityczne". W tym kontekście wskazał na Sławomira Broniarza, szefa ZNP. - Nauczyciele powinni zarabiać więcej, natomiast przez cztery lata, wtedy kiedy nie wprowadzano podwyżek, strajku nie było, a dziś, kiedy rząd proponuje podwyżki w perspektywie ubiegłego i obecnego roku na poziomie 20 proc., nagle mówi się, że dla nauczycieli nic się nie robi. To po prostu nie jest prawda. Rząd, w miarę możliwości budżetowych, proponuje tych podwyżek tyle, ile może - mówił polityk.

Kilkaset osób wzięło udział w pokazie premierowym dokumentu o Polsce "Poland: The Royal Tour" w Chicago. Godzinny film pokazuje polskie zabytki i krajobrazy, a także opowiada o najistotniejszych wydarzeniach historycznych. Program wyróżnia formuła - znanego podróżnika i dziennikarza Petera Greenberga oprowadzają przywódcy państw, po których podróżuje. W Polsce jego przewodnikiem był premier Mateusz Morawiecki.

Szymon Szynkowski vel Sęk powiedział, że "widział fragmenty tego filmu i jest on bardzo interesujący". - Widać, że premier doskonale się odnalazł w tej konwencji - ocenił. - To nie jedyna forma promocji, jaką stosujemy - dodał. - Warto śledzić tuż przed 1 maja i w ten dzień media społecznościowe. Będziemy tam mówić o tym, jak widzimy nasze piętnastolecie członkostwa w Unii Europejskiej, jakie sprawy (w UE) są dla nas ważne i jakie będą ważne przez najbliższych kilkanaście lat - mówił.

Gość PR24 jest zdania, że Polska "nieustannie musi dbać o swój wizerunek i trzeba uczciwie powiedzieć, że to niestety nadrabianie lat zaniedbań w dwóch obszarach". Jednym z tych obszarów jest "obrona dobrego imienia Polski". - Tutaj myślę przede wszystkim o polityce historycznej - wskazał Szymon Szynkowski vel Sęk.

Audycję prowadziła Eliza Olczyk.

Polskie Radio 24/msze,IAR

------------------------------------

Data emisji: 18.04.2019

Godzina emisji: 7.33

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Gabriel Maciejewski: Sławomir Broniarz jest trzymany na stanowisku szefa ZNP przez polityczne ciemne siły

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2019 21:44
- Nauczyciele się obudzili i zaczęli strajkować, bo dostaną we wrześniu podwyżkę. Jak Joanna Kluzik-Rostkowska kazała im przychodzić za te same pieniądze między świętami do pracy, to nie strajkowali. Nikt wcześniej w historii nie podjął próby szantażu uczniów i ich rodziców - powiedział w Polskim Radiu 24 blogger Gabriel Maciejewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mateusz Morawiecki: Polska staje się Doliną Krzemową Unii Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2019 20:21
- Polska staje się Doliną Krzemową Unii Europejskiej - powiedział premier Mateusz Morawiecki w wywiadzie dla telewizji Fox Business. Szef rządu przebywa w Nowym Jorku, gdzie między innymi spotyka się z inwestorami i udziela wywiadów amerykańskim mediom. 
rozwiń zwiń