X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

III Międzynarodowy Kongres "Patient Empowerment"

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2019 12:11
Kongres jest platformą dialogu pacjentów z ekspertami zdrowotnymi i decydentami. Misja kongresu to popularyzacja idei patient empowerment - pacjenta w centrum systemu ochrony zdrowia, świadomego swoich praw i uczestniczącego w procesie leczenia. O celach, jakie postawili przed sobą orgaznizatorzy wydarzenia mówiły w Polskim Radiu 24: Kalina Gierblińska Prezes Instytutu Komunikacji Zdrowotnej i Maria Libura z Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego.
Audio
  • 23.04.19 III Międzynarodowym Kongresie Patient Empowerment
mat. organizatora
mat. organizatoraFoto: komunikacjazdrowotna.org

Kalina Gierblińska zwróciła uwagę, że kongres jest organizowany dla pacjentów i realizowany razem z nimi. - W tym roku hasłem jest "Ekspertyza, Empatia, Ewolucja". Będziemy wspólnie zastanawiać się, jakie postępy dzieją się w tych trzech obszarach, bez których nie można mówić o nowoczesnej i sprawnej ochronie zdrowia. Empatia jest niezbędna w relacjach lekarz-pacjent by wspierać pacjenta np. podczas choroby przewlekłej. Ekspertyza, gdy pacjent bierze udział np. podczas badań klinicznych i jego zdanie również się liczy. Ewolucja to m.in. hasło, które każe się zastanowić, czym jest postęp w ochronie zdrowia – mówiła prezes Instytutu Komunikacji Zdrowotnej.

Maria Libura podkreślała znaczenie stosunków pacjent-lekarz we współczesnej opiece zdrowotnej. – Głos pacjenta uwzględniany w systemach ochrony zdrowia jest stosunkowo nowym zjawiskiem, ale jest to nieuchronny proces. Im więcej jest badań diagnostycznych, opcji terapeutycznych tym większa jest potrzeba zrozumienia ze strony pacjenta, jaki stoi przed nim wybór, co określona decyzja medyczna będzie dla niego oznaczać, na co pacjent się decyduje. Od wielu lat podstawowym problemem systemów ochrony zdrowia, ale i pacjentów, są choroby przewlekłe a nie stany ostre, to oznacza, że pacjent współodpowiada za swoje leczenie, musi być parterem w tym procesie - zaznaczyła ekspertka.

Kluczowym przesłaniem III edycji Kongresu jest opinia środowiska osób korzystających z systemu opieki zdrowotnej. Głównymi hasłami są: Ekspertyza, Empatia, Ewolucja. Kongres Patient Empowerment organizowany przez jest przez Fundację Instytut Komunikacji Zdrowotnej.

To wydarzenie jest jedną z niewielu okazji, aby pacjenci, lekarze, przedstawiciele urzędów centralnych czy naukowców wymienili się opiniami na temat możliwości polepszenia sytuacji w lecznictwie. Kongres został objęty honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy. Przy wydarzeniu został utworzony komitet honorowy Ministra Zdrowia.

Patronatem medialnym Kongresu jest Polskie Radio 24.

____________________ 

Data emisji: 24.03.2019

Godzina emisji: 10:33

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak