X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Sylwester Latkowski o "pedofilach z Dworca Centralnego": ta sprawa była po prostu skręcana

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2019 10:50
- Wchodząc w tę sprawę, zauważyłem, że jest ona po prostu skręcana. Dowiedziałem się, że nie wiadomo co w tej sprawie robi oddział stołeczny CBŚ. O tym, że funkcjonariusze CBŚ coś robią, policjanci prowadzący śledztwo dowiedzieli się ode mnie - mówił w Polskim Radiu 24 Sylwester Latkowski, dziennikarz i reżyser, autor filmu "Pedofile". 
Audio
  • Sylwester Latkowski uważa, że warto nakręcić film "Pedofile 2" (Polskie Radio 24/Temat dnia)

Po serii artykułów "Wprost" z lat 2002-2003 nt. "pedofilów z Dworca Centralnego", szajki, w skład której wchodziły znane osobistości. "Policjanci z warszawskiego Śródmieścia od lat wiedzą, że na ich terenie działają pedofile, z których jeden był w III RP ministrem, drugi jest znanym autorem programów telewizyjnych, inny - wiceprezesem dużego banku, kolejny - posłem, jeszcze inny - znanym reżyserem filmowym. Kiedy policjanci przesłuchiwali pedofilów o głośnych nazwiskach, naciskano na nich, by nie sporządzali z tych przesłuchań protokołów. Kiedy opisali te naciski i złożyli raport komendantowi stołecznej policji, od oficera wydziału spraw wewnętrznych otrzymali ustne polecenie, żeby przestali się tą sprawą zajmować, a raport uznali za niebyły. Raport nigdy zresztą do komendanta nie dotarł" - pisał wówczas "Wprost".

Autor filmu, Sylwester Latkowski, wyraził nadzieję, że niedawna premiera dokumentu "Tylko nie mów nikomu" ponownie skupi uwagę na problemie pedofilii w Polsce. - Film Sekielskiego to była szansa do powrotu do problemu indolencji i bezkarności pedofilów w Polsce, do tego że sprawy pedofilskie są traktowane marginalnie przez organy ścigania i sądy - mówił Sylwester Latkowski.

Reżyser dodał, że w swoim filmie zwracał również uwagę na pedofilię wśród księży, nawet publicznie oskarżył księdza Jankowskiego. - Mój film zaczyna się od ofiary ks. Jankowskiego i jest on tam wymieniany z imienia i nazwiska. W 2005 roku, kiedy jeszcze ksiądz żył, wprost zarzuciłem mu pedofilię. Następnego dnia nie było "jedynek", nie było szumu. Gdzie wtedy były media? - zaznaczył Latkowski. 

Gość Polskiego Radia 24 zaznaczał, że służby państwowe zawodziły ws. pedofilów z Dworca Centralnego. - Wchodząc w tę sprawę, zauważyłem, że jest ona po prostu skręcana. Dowiedziałem się, że nie wiadomo co w tej sprawie robi oddział stołeczny CBŚ. O tym, że funkcjonariusze CBŚ coś robią, policjanci prowadzący śledztwo dowiedzieli się ode mnie - stwierdził. - Ta sprawa została sprowadzona do Dworca Centralnego, ponieważ prowadził ją komisariat policji na Dworcu. Scedowano wielką sprawę, wielką aferę warszawską na obarczony wieloma sprawami, problemami, mały komisariat policyjny - dodał. 

Więcej w całej audycji.

Rozmawiał Michał Rachoń.

Polskie Radio 24/dcz

--------------------------

Data emisji: 21.05.2019

Godzina emisji: 09.33

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ks. prof. Andrzej Kobyliński: będą kolejne wstrząsy ws. pedofilii w Kościele

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2019 21:12
- Mamy tornado, burzę piaskową i trzęsienie ziemi. To jest dopiero początek, falami przyjdą kolejne wstrząsy. Tak było w każdym kraju, gdzie dramat pedofilii klerykalnej rozgrywa się na przestrzeni ostatnich 30 lat. W każdym kraju rozpoczynało się od filmów i publikacji - mówił w Polskim Radiu 24 etyk i filozof ksiądz prof. Andrzej Kobyliński (UKSW).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Ryszard Legutko: stworzono strategię do walki z Kościołem

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2019 17:16
– Uderzając w Kościół, jako rzekome siedlisko pedofilii, uderza się jednocześnie w rząd PiS, który rzekomo ma mieć z tym coś wspólnego. Na tym ma polegać strategia opozycji. Jest to ohydne w swoim cynizmie – powiedział prof. Ryszard Legutko, europoseł Prawa i Sprawiedliwości. – Od wielu lat lewa strona liczy na to, że wreszcie antyklerykalizm przybierze kształty zorganizowane i będzie w Polsce dużą siłą polityczną – dodał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

7x24. Film braci Sekielskich i zaostrzenie kar za pedofilię. Komentarze polityków

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2019 11:14
Sejm uchwalił nowelizację Kodeksu karnego, która zaostrza kary za przestępstwa dotyczące m.in. pedofilii. Wpływ na działania parlamentarzystów miał opublikowany niedawno film braci Sekielskich pt. "Tylko nie mów nikomu". W Polskim Radiu 24 do tematu odnieśli się politycy największych partii.
rozwiń zwiń