X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Tadeusz Cymański: NATO i silna armia się uzupełniają

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2019 17:29
- Działania w sojuszach i NATO to jedno, a budowanie własnej siły obronnej i nowoczesnej armii to drugie. Musimy widzieć tu komplementarność - mówił Tadeusz Cymański, poseł Solidarnej Polski, w rozmowie z Polskim Radiem 24. 
Audio
  • Tadeusz Cymański: Polska musi budować swoją własną siłę obronną ("Gość Polskiego Radia 24"/ Polskie Radio 24)

- Decyzją Bogdana Klicha (szef MON w rządzie Donalda Tuska - przyp. red.) nastąpiło ogromne osłabienie polskiej siły militarnej wskutek nieroztropnej polityki rezygnacji z poboru. Dzisiaj mamy dużo młodych ludzi, którzy nie mają żadnego przeszkolenia militarnego - mówił Tadeusz Cymański.

prezydent-usa-1200-pap.jpg
Para prezydencka już w Waszyngtonie. Dziś wizyta w Białym Domu i podpisanie porozumienia

Zdaniem gościa Polskiego Radia 24, pomimo zacieśniania współpracy militarnej z USA, Polska nie powinna zapominać o budowanie swojej własnej, silnej armii. - Pomimo F-35, haubic, "patriotów", siła obronna polega na zdolności mobilizacyjnej. Musimy to dzisiaj, w taki, czy inny sposób, przez Wojska Obrony Terytorialnej, nadrobić. To, co dzisiaj dzieje się w Waszyngtonie jest oprócz tego. Musimy widzieć tu komplementarność. Działania w sojuszach to jedno, a budowanie własnej siły obronnej i nowoczesnej armii to drugie - podkreślił polityk. 

- Krytykowanie wydatków jest nie na miejscu. Pieniędzy nie należy rozrzucać, ale nie wolno przeliczać bezpieczeństwa na pieniądze - mówił Tadeusz Cymański.

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Rozmawiał Antoni Trzmiel.

Gość: Tadeusz Cymański (poseł na Sejm, Zjednoczona Prawica)

Polskie Radio 24

---------------------

Data emisji: 12.06.2019

Godzina emisji: 15.09

mbl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prezydent: wejście do NATO było ostatecznym potwierdzeniem niepodległości Polski

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2019 13:33
- Wejście do NATO było potwierdzeniem suwerenności i niepodległości Polski, oznaczało wyjście z rosyjskiej strefy wpływów i wejście do kręgów zachodnich - mówił w Szczecinie prezydent Andrzej Duda. Szef MON Mariusz Błaszczak stwierdził, że Polska należy obecnie do państw, które kształtują Sojusz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Antoni Macierewicz: Fort Trump zmieni sytuację geopolityczną Polski w Europie

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2019 10:58
- Budowa Fort Trump będzie zmianą sytuacji geopolitycznej Polski w Europie. Stąd tak duży opór Niemców. Obawiają się oni, że zejdą na drugi plan, a Polska nie będzie już młodszym bratem, jak było za rządów PO - stwierdził w Polskim Radiu 24 Antoni Macierewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Dera: możliwy jest znaczący wzrost ilości i jakości wojsk NATO w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2019 12:20
 - Jeżeli zostanie podpisane wynegocjowane porozumienie, to będziemy mieli znaczący wzrost ilości i jakości wojsk NATO w Polsce - powiedział w Polskim Radiu 24 Andrzej Dera, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP.
rozwiń zwiń