X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Sylwester Chruszcz: musimy bronić polskiego interesu narodowego

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2019 17:13
- Państwa zachodnie bronią swojego interesu narodowego i my też musimy się tego nauczyć. Kompleksy już z nas zeszły, więc czas na stanowczy krok, którym wejdziemy na inne rynki zachodnie - powiedział w Polskim Radiu 24 Sylwester Chruszcz, poseł PiS.
Audio
  • 04.07.19 Sylwester Chruszcz (PiS) o wyborze szefa Komisji Europejskiej
Sylwester Chruszcz, poseł WiS
Sylwester Chruszcz, poseł WiSFoto: PolskieRadio24.pl/PJ

- Polska miała siedzieć w rogu i się nie odzywać. Mieliśmy być tanią siłą roboczą w pułapce średniego rozwoju. W wielu branżach nam się jednak dzisiaj udało i jesteśmy chociażby liderem europejskim w transporcie. Duża część tej branży jest w naszych rękach - zauważył Sylwester Chruszcz. Poseł PiS ocenił, że z tego właśnie powodu Unia Europejska wprowadza różne dyrektywy, które mają osłabić naszą rynkową pozycję. - Komisja Europejska i strona niemiecko-francuska wprowadza pracowników delegowanych, pakiety mobilności i inne konstrukcje prawne, które mają zdusić naszą siłę w Europie - dodał.

Czytaj więcej
ursula1200.jpg
Ursula von der Leyen za Fransa Timmermansa. Nowa układanka w Brukseli

Gość PR24 podkreślił również, że wiele inicjatyw prawnych wewnątrz Unii Europejskiej ma za zadanie chronić niemiecki rynek transportowy. - Pod płaszczykiem wartości europejskich i dyrektyw, które mają nas zbliżać do siebie, dusi się polską przedsiębiorczość. Niemcy twardo bronią swoich narodowych interesów, a nam mówią, że mamy otworzyć rynek i oddać go obcym firmom - komentował polityk.

"Sukces polskiej dyplomacji na szczycie UE"

Szefowie państw i rządów krajów UE porozumieli się we wtorek co do obsady najważniejszych unijnych stanowisk. Przy sprzeciwie między innymi Grupy Wyszehradzkiej zdecydowano, że Komisją Europejską pokieruje nie holenderski socjalista Frans Timmermans, lecz minister obrony Niemiec Ursula von der Leyen. Premier Mateusz Morawiecki po zakończonym szczycie w Brukseli podkreślił, że cele zostały osiągnięte, a blokada kandydatury Timmermansa to sukces polskiej dyplomacji.

- Lewica i establishment brukselski dostały kuksańca, bo Frans Timmermans miał być nowym towarzyszem, który będzie prowadził Komisję Europejską i będzie nas stawiał do kąta, mówiąc, że u nas nie ma praworządności - stwierdził poseł PiS. Sylwester Chruszcz zaznaczył także, że zablokowanie kandydatury Fransa Timmermansa jest sukcesem premiera Mateusza Morawieckiego i polskiej dyplomacji. - Budowaliśmy koalicję i postawiliśmy na kandydata kompromisu - powiedział gość programu.

Czytaj więcej
krasnodębski IMG_7921.jpg
Prof. Zdzisław Krasnodębski: Ursula von der Leyen nie jest złym kandydatem

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Audycję prowadził Antoni Trzmiel. 

Polskie Radio 24/jp

------------------------------------

Data emisji: 4.07.2019

Godzina emisji: 15.35

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Maciej Kożuszek: na szczycie UE nastąpiło upodmiotowienie państw Europy Środkowej

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2019 12:21
- Udało się, choć na chwilę, zawiązać relacje. Państwa Europy Środkowej wykazały się zdolnością do grania z europejskim mainstreamem. Do oporu przeciwko kandydaturze Fransa Timmermansa przyłączyły się też Włochy i momentami Dania - mówił w Polskim Radiu 24 publicysta Maciej Kożuszek ("Dziennik Gazeta Polska"). Naszym gościem był również Marcin Makowski ("Do Rzeczy").
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Jendroszczyk: Ursula von der Leyen będzie samodzielnie funkcjonować

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2019 20:14
- Ursula von der Leyen jest zdecydowaną zwolenniczką pogłębiania Unii Europejskiej. Jest też sceptycznie nastawiona do wydarzeń, które dzieją się w Polsce w kontekście reformy wymiaru sprawiedliwości - powiedział w audycji "Więcej świata" Piotr Jendroszczyk ("Rzeczpospolita").
rozwiń zwiń

Czytaj także

R. Czarnecki: brak stanowiska dla Z. Krasnodębskiego to zemsta PE na Polsce

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2019 08:35
- Mam wrażenie, że to jest odwet za zablokowanie pana Timmermansa - powiedział w "Sygnałach dnia" europoseł Ryszard Czarnecki, komentując wyniki głosowania nad wyborem wiceprzewodniczących Parlamentu Europejskiego. 
rozwiń zwiń