more_horiz

Dziemianowicz-Bąk: korygujemy złe prawo oświatowe wprowadzone przez PiS

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2020 16:00
- Reforma oświaty skróciła czas kształcenia ogólnego o jeden rok. Oceniam ją jak najgorzej. Polskiego systemu oświaty nie stać na kolejną wywrotową rewolucję - powiedziała w Polskim Radiu 24 Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, poseł Lewicy.
Audio
  • Agnieszka Dziemianowicz-Bąk o reformie systemu oświaty i kandydacie Lewicy do wyborów prezydenckich (Temat Dnia/Gość PR24)
Agnieszka Dziemianowicz-Bąk
Agnieszka Dziemianowicz-BąkFoto: PR24/AK

Rozmówczyni mówiła na antenie o reformie systemu oświaty. - Nie dalej jak we środę złożyliśmy projekt nowelizacji ustawy Karty Nauczyciela. Możemy dzięki temu naprawić błąd byłej minister Anny Zalewskiej. Prawo ustanowione przez Prawo i Sprawiedliwość doprowadziło do takich absurdów, że na Śląsku nauczyciele są dyscyplinowani za wypuszczanie uczniów w trakcie lekcji do toalety. Na Mazowszu natomiast dyscyplinuje się nauczycieli za to, że tego nie robią. Chcemy to ujednolicić - przyznała.

"Będziemy opozycją konstruktywną"

Jan Strzeżek 1200.JPG
Strzeżek: to rodzice powinni decydować, czego dzieci uczą się w szkołach

- Korygujemy złe prawo wprowadzone przez PiS. Reforma oświaty skróciła czas kształcenia ogólnego o jeden rok. Oceniam ją jak najgorzej. Polskiego systemu oświaty nie stać na kolejną wywrotową rewolucję. Niestety problemów jest coraz więcej, a to na skutek źle przeprowadzonej reformy - dodała.

Jak podkreśliła, "od pierwszych godzin naszej obecności w Sejmie deklarujemy i potwierdzamy w działaniu, że będziemy opozycją konstruktywną. Jeżeli jakiś projekt PiS będzie racjonalny i sensowny, będziemy go popierać. Głosowałam np. za podniesieniem podatku akcyzowego. Widzimy jednak mankamenty polityki PiS w kontekście niespełnionych obietnic".

"Fakt pozostaje faktem"

Tematem rozmowy były zbliżające się wybory prezydenckie. - Po prawicowej stronie sceny politycznej mamy sporo kandydatów do wyborów prezydenckich. Naprzeciwko nich staje jeden jedyny, wspólny kandydat Lewicy – Robert Biedroń. Każdy może mieć swoją opinię, ale fakt pozostaje faktem - zaznaczyła.

<<CZYTAJ TAKŻE>> Lider Polskiej Lewicy: Robert Biedroń jest politycznym oszustem

- Oczywiście toczyły się dyskusje kto powinien zostać kandydatem Lewicy, ale mam taką zasadę, że nie ujawniam kulis rozmów i negocjacji. W kontekście tych wyborów padały różne nazwiska, w tym nazwiska wielu fantastycznych kobiet Lewicy. Dzięki tej dyskusji opinia publiczna poznała kilka nowych posłanek, jak np. Gabriela Morawska-Stanecka czy Magdalena Biejat - zwróciła uwagę.

- Mogę zapewnić, że żadna z kobiet Lewicy nie da się sprowadzić do roli „paprotki” i nie ulegnie męskiej dominacji. Kobiety Lewicy sobie poradzą, jesteśmy jednymi z najbardziej aktywnych posłanek. Lewica powinna jeszcze mocniej postawić na kobiety. Nadchodzi ich czas w polityce - stwierdziła poseł. 

* * *

Tytuł audycji: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Antoni Trzmiel
Gość: Agnieszka Dziemianowicz-Bąk (Lewica)
Data emisji: 29.01.2020
Godzina emisji: 15.09

PR24/pkr

Zobacz także

Zobacz także