X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Europejska Karta Równości w Poznaniu. Tekieli: mamy do czynienia z rewolucją

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2020 13:21
- Tzw. taktyka salami, którą posługują się przedstawiciele LGBT działa i możemy za niedługo obudzić się w "gorącej wodzie". Poznań to kolejne miasto po Gdańsku i Warszawie, gdzie wspomniane środowisko podjęło próbę wprowadzenia swoich postulatów. Była to próba udana - powiedział Robert Tekieli, publicysta i komentator.  
Audio
  • Komentarz Roberta Tekielego do przyjęcia przez poznańską Radę Miasta Europejskiej Karty Równości ("Temat dnia/Gość PR24")
Grupa protestujących mieszkańców podczas sesji Rady Miasta w Poznaniu. Podczas obrad odbyło się głosowanie za przyjęciem Europejskiej Karty Równości Kobiet i Mężczyzn w Życiu Lokalnym
Grupa protestujących mieszkańców podczas sesji Rady Miasta w Poznaniu. Podczas obrad odbyło się głosowanie za przyjęciem Europejskiej Karty Równości Kobiet i Mężczyzn w Życiu LokalnymFoto: PAP/Jakub Kaczmarczyk

Rada Miejska Poznania, jako pierwszy samorząd w Polsce, przyjęła tzw. Europejską Kartę Równości Kobiet i Mężczyzn w Życiu Lokalnym. Za sprawą karty stolica Wielkopolski ma "promować eliminację stereotypów i przeszkód, które przyczyniają się do nierównego statusu kobiet i mężczyzn oraz mają wpływ na nierówny podział ról pomiędzy kobietami i mężczyznami w życiu politycznym, gospodarczym, społecznym i kulturalnym".

dziecko kredki edukacja szkoła pixa-1200.jpg
"Zamiast pomagać, niszczy wrażliwość dzieci". Robert Tekieli o seks-edukacji

Sprzeciw mieszkańców Poznania

Przeciwko przyjęciu karty protestowali mieszkańcy Poznania, którzy w specjalnej petycji zebrali 8 tys. podpisów. Zdaniem inicjatorów petycji karta zawiera "niebezpieczne postulaty ideologii gender, które mogą doprowadzić do kwestionowania konstytucyjnego prawa rodziców do wychowywania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami".

- Papież Franciszek powiedział, że gender jest śmiertelnym zagrożeniem nie tyle dla katolicyzmu czy chrześcijaństwa, tylko dla społeczeństwa. Zachodnie społeczeństwo oparte jest na monogamicznej rodzinie: mężczyźnie i kobiecie, czyli na małżeństwie. Rozbijanie tego stanu i wprowadzanie młodzieży w dysonanse poznawcze jest niebezpieczne – zwrócił uwagę Robert Tekieli.

"Taktyka salami"

Publicysta wskazał, że w Wielkiej Brytanii, gdzie rodzicom odbiera się dzieci, które nie uczestniczą w lekcjach o podobnym wydźwięku jak wspomniana karta, liczba osób w wieku 13-16 lat, które mają wątpliwości co do swojej identyfikacji płciowej, wzrosła dwudziestokrotnie.

1200_LGBT_dzieci_shut.png
"Akcje antydyskryminacyjne i prozdrowotne". Ruchy LGBT przemycają ideologię do szkół

- W Polsce mamy do czynienia z rewolucją. Miała ona miejsce już w Gdańsku i Warszawie, teraz dzieje się to w Poznaniu. Jest to próba udana. Tzw. taktyka salami, którą posługują się środowiska LGBT działa i możemy za niedługo obudzić się w "gorącej wodzie" -  dodał Tekieli.

Na sesję Rady Miasta przyszło kilkadziesiąt osób, by zaprotestować przeciwko przyjęciu karty. Protestujący mówili m.in. o zamachu na rodzinę i o seksualizacji dzieci. Mieli ze sobą także krzyż, różaniec, świecę oraz flagi Polski i transparenty: "LGBTQ molestuje poznaniaków psychicznie za zgodą radnych miasta", "Stop dla fałszywych ideologii", "Nie zamykajcie ust normalności".

***

Audycja: "Temat dnia/GośćPR24"
Prowadzący: Ryszard Gromadzki
Goście: Robert Tekieli
Data emisji: 13.02.2020
Godzina emisji: 11.35

PAP/Polskie Radio 24/db

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Grzegorz Górny: nie ma biologicznej determinanty homoseksualizmu

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2019 09:01
- Punktem wyjścia do dyskusji jest stwierdzenie, że nie ma żadnego dowodu na to, że homoseksualizm jest wrodzony bądź zdeterminowany biologicznie, genetycznie czy hormonalnie – mówił w Polskim Radiu 24 Grzegorz Górny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Europosłowie PiS: Polska nie łamie praw osób LGBT, to kłamliwe oskarżenia

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2020 14:00
Europosłowie Prawa i Sprawiedliwości protestują przeciwko informacjom o tym, że w Polsce łamane są prawa osób LGBT. Deputowani opublikowali oświadczenie, w którym napisali, że fałszywe informacje są powielane przez wysokich unijnych urzędników i media.
rozwiń zwiń