X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Linie lotnicze stracą ok. 120 mld dolarów". Adrian Furgalski o kryzysie wywołanym przez koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2020 13:52
- Najgorszy scenariusz na 2020 rok mówi aż o 60 proc. spadku przewozów lotniczych. Strata LOT-u za marzec może wynieść 100 mln zł. W kolejnych miesiącach to może być nawet po 150 mln zł. Ratowanie naszego przewoźnika będzie konieczne, ale również drogie - powiedział Adrian Furgalski z Zespołu Doradców Gospodarczych TOR.
Audio
  • Adrian Furgalski o kryzysie w branży lotniczej z powodu pandemii koronawirusa ("Temat dnia/Gość PR24")
Adrian Furgalski
Adrian FurgalskiFoto: PR24

Z każdym dniem pandemia koronawirusa coraz mocniej uderza w kolejne dziedziny życia społeczno-gospodarczego. Giełdy notują rekordowe spadki, a międzynarodowe firmy liczą milionowe straty. Kryzys dotknie też branżę lotniczą, która m.in. z powodu zamknięcia dla podróżujących granic oraz zapaści turystyki notuje olbrzymie straty.

londyn 1200.jpg
Wielka Brytania szykuje pakiet ratunkowy dla firm

- Prognoza strat dla linii lotniczych to ok. 120 mld dolarów. Pomoc ma wynieść 250 mld dolarów. Chiny już dopłacają liniom, które będą wozić pasażerów na ich terytorium. Najgorszy scenariusz na 2020 rok mówi aż o 60 proc. spadku przewozów lotniczych - podkreślił Adrian Furgalski.

150 mln zł straty miesięcznie

Ocenił również, że Polskie Linie Lotnicze LOT w samym tylko marcu poniosą stratę w wysokości nawet 100 mln zł.

- Kolejne miesiące to być może 150 mln miesięcznie. Ratowanie naszego przewoźnika będzie konieczne, ale również drogie. Jakimś pocieszeniem może być to, że nic nie wskazuje na wzrost cen biletów lotniczych po powrocie do normalności - dodał.

praca stres zmęczenie skutek 1200.jpg
Skutki pandemii odczuwają w zasadzie wszystkie przedsiębiorstwa w Polsce

Co z przewoźnikami kolejowymi?

Gość Polskiego Radia 24 podkreślił również, że na polskim rynku dojdzie niedługo do wystąpienia przewoźników kolejowych do rządu odnośnie ewentualnych opłat za dostęp do infrastruktury. Wskazał, że przewoźnicy pasażerscy bardzo rzadko z niej korzystają, a muszą pokrywać stałe koszty.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Michał Walczyk
Gość: Adrian Furgalski, Zespół Doradców Gospodarczych TOR
Data emisji: 20.03.2020
Godzina emisji: 11.08

Polskie Radio 24/db

Czytaj także

Ekonomista: w związku z koronawirusem w Europie najbardziej ucierpi gospodarka Włoch

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2020 21:38
- We Włoszech niestety było bardzo opieszałe działanie władz. Brak dyscypliny, pewne rozluźnienie, ignorowanie. I to pomimo powszechnej opinii, że włoska służba zdrowia jest na bardzo wysokim poziomie. To niestety nie zadziałało - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Zbigniew Krysiak, ekonomista, wykładowca SGH i prezes Instytutu Myśli Schumana.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Akcja #LOTdoDomu. Ponad 18 tysięcy Polaków wróciło już do kraju

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2020 12:30
Od 15 marca do kraju sprowadzono ponad 18 tysięcy polskich obywateli, wykonując 121 operacji lotniczych. Dzisiaj samoloty polecą po pasażerów między innymi do Bangkoku, Dublina, Amsterdamu czy z Moskwy. A to nie koniec w sprowadzaniu do kraju tych osób, które z powodu rozprzestrzeniania się koronawirusa i wstrzymania ruchu lotniczego oraz kolejowego, nie mogły w normalnym trybie wrócić do kraju.  
rozwiń zwiń