X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Poprawność polityczna musi się gdzieś kończyć". Dr Bonikowska o aktach przemocy we Francji

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2020 12:20
- Europejska polityka migracyjna nie ma na dzisiaj dobrego rozwiązania w sprawie napływu ludzi z innych kontynentów - mówiła w Polskim Radiu 24 dr Małgorzata Bonikowska, prezes Centrum Stosunków Międzynarodowych.
Audio
  • Dr M. Bonikowska o aktach przemocy we Francji ("Gość PR24")
Dr Małgorzata Bonikowska
Dr Małgorzata Bonikowska Foto: PR24/MS

Francuska policja zatrzymała kolejne dwie osoby w śledztwie dotyczącym zabójstwa nauczyciela, do którego doszło w piątek w Conflans Sainte-Honorine pod Paryżem. W sumie policja przesłuchuje 11 osób. Śledztwo prowadzi prokuratura antyterrorystyczna.

"Nie ma pomysłu co zrobić"

18-letni Abdullah A., urodzony w Moskwie Czeczen i uczeń liceum, brutalnie zamordował nauczyciela historii tej szkoły, Samuela Paty'ego. Ofiarę z obciętą głową znaleziono około 200 metrów od szkolnego budynku. Nauczyciel prowadził zajęcia na temat wolności słowa i pokazywał podczas nich karykatury Mahometa. Zabójstwo wstrząsnęło i zaszokowało całą Francję.

policja francja 1200 shutter.jpg
Brutalne morderstwo nauczyciela historii we Francji. Zatrzymano kolejną osobę

- Radykalizujące się niektóre grupy ludzi, w pewnym stopni inspirowane także przez radykalną często narrację polityczną, trafiają na podatny grunt i wywołują w młodych ludziach niewyobrażalne akty przemocy. To z kolei powoduje reakcję w postaci antymigranckiej narracji - powiedziała ekspert.

"Problem jest stary"

Jak podkreśliła, nie ma w Unii Europejskiej pomysłu na to co zrobić z nową falą ludzi przybywających do Europy. - Duża część osób z Azji czy Afryki, postrzega nasz kontynent jako atrakcyjny, ale problem z migracją francuską jest inny, stary i wykraczający poza to co znamy obecnie - powiedziała dr Małgorzata Bonikowska.

Przypomniała, że Francja ponosi konsekwencje polityki wieloletniego otwierania się na przybyszów, których tereny wcześniej kolonizowała. - Trudo było więc powiedzieć tym przybyszom, że ich nie przyjmie, ale chodziło też o potrzeby na krajowym rynku pracy. Wydaje się jednak, że ta poprawność polityczna musi się gdzieś kończyć, gdzieś trzeba postawić granice - podkreśliła.


Posłuchaj
25:12 PR24_MPLS 2020_10_18-11-33-33.mp3 Dr M. Bonikowska o aktach przemocy we Francji ("Gość PR24")

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: red. Michał Walczyk

Gość: dr Małgorzata Bonikowska (prezes Centrum Stosunków Międzynarodowych)

Data emisji: 18.10.2020

Godzina: 11.33 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Tematem nie jest praworządność". Doradca Macrona o relacjach z Polską

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2020 21:30
- Praworządność nie jest tematem we francusko-polskich relacjach dwustronnych - powiedział Emmanuel Bonne, doradca francuskiego prezydenta Emmanuela Macrona, odpowiedzialny za przygotowanie jego wizyty w Polsce, zaplanowanej na 3 i 4 lutego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bruksela zapowiada nową politykę migracyjną. Polska chce zwalczać problem u podstaw i bronić granic UE

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2020 13:40
Pożary obozów na greckich wyspach przypomniały o znaczeniu kwestii uchodźców i migrantów znajdujących się wewnątrz UE ale i u jej progu. W obliczu narastających napięć z Turcją zmiana podejścia jest konieczna. 
rozwiń zwiń