X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Karygodne i nieodpowiedzialne zachowanie". Czarnek o zarządzeniu godzin rektorskich w czasie protestów

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2020 18:37
- Mamy 15 rektorów uczelni wyższych, którzy absolutnie nieodpowiedzialnie, poprzez ustanawianie godzin rektorskich, zachęcają studentów do uczestnictwa w manifestacjach, a to wszystko w szczycie pandemii koronawirusa - powiedział w Polskim Radiu 24 Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki.
Audio
  • Przemysław Czarnek o protestach po wyroku TK (Temat dnia/Gość PR24)
Przemysław Czarnek
Przemysław CzarnekFoto: PR24/DB

Gość PR24 ocenił, że rektorzy zachęcający studentów i nauczycieli akademickich do brania udziału w manifestacjach przyczyniają się do zwiększenia zagrożenia koronawirusem. - Jest to absolutnie nieodpowiedzialne i karygodne zachowanie. Stwarza to śmiertelne zagrożenie - stwierdził Przemysław Czarnek.

Czytaj więcej
facebook ryszard legutko 1200.jpg
"Zachowanie typowe dla barbarzyńców". Prof. Legutko o demonstracjach przeciwników wyroku TK

Podkreślił on również, że ta decyzja rektorów zachwiała wolnością nauki. - W imię czego studenci i nauczyciele akademiccy, którzy nie chcą uczestniczyć w tego rodzaju manifestacjach, zostali pozbawieni możliwości kontynuowania edukacji na uczelniach, finansowanych ze środków publicznych. Nie można milczeć wobec takiej sytuacji - ocenił szef resortu edukacji i nauki.

Minister poinformował jednocześnie, że żadne działania w tej sprawie nie zostały jeszcze podjęte. - Żadnej uczelni nie cofnąłem finansowania grantu. Taki przekaz pojawił się w mediach, ale jest on kompletnie nieprawdziwy - powiedział polityk.

Posłuchaj
20:31 PR24_MPLS 2020_10_31-17-07-50.mp3 Przemysław Czarnek o protestach po wyroku TK (Temat dnia/Gość PR24)

"Skandaliczne tezy i hasła"

Przemysław Czarnek odniósł się również do istoty samych protestów. Wskazał on, że nie można generalizować uczestników manifestacji, ale wyróżnił trzy grupy. - Na ulice wychodzą tacy, co po prostu wyrażają niezadowolenie z orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego; ludzie, których celem jest tylko i wyłącznie obalenie rządu i rewolucjoniści lewaccy, którzy wyczuli moment do wzniecania buntu - podkreślił gość PR24.

Minister wskazał, że dwie z tych grup cechuje "niebywała agresja, wulgarność i zachowania, które mogą być odebrane jako satanistyczne". - To nie ma jednak szans przebicia w polskim społeczeństwie. Hasła i tezy, które się tam pojawiają są skandaliczne i nie pasują do przyzwoitego człowieka - stwierdził polityk PiS.

Przemysław Czarnek zaapelował również o pokojowe rozwiązanie tej sytuacji, ponieważ protesty uliczne mogą skutkować lawinowym wzrostem zachorowań. - Jest to ogromne zagrożenie dla zdrowia całego społeczeństwa, a zwłaszcza seniorów i osób chorujących przewlekle. Miejscem na tego typu debaty nie są ulice miast - podkreślił Przemysław Czarnek.

Czytaj więcej
Warszawaprotest.jpg
"Zobaczyłem upadek pokolenia". Wojciech Reszczyński o "Marszu na Warszawę"

Protesty, które od czwartku trwają w całym kraju, są pokłosiem orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, który uznał aborcję z powodu przesłanki embriopatologicznej za niezgodną z konstytucją. Demonstracje organizowane są codziennie w wielu miastach w całym kraju.

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Tadeusz Płużański
Gość: Przemysław Czarnek (PiS)
Data emisji: 31.10.2020
Godzina emisji: 17.06

PR24

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Organizatorom protestów grozi nawet do 8 lat więzienia. Michał Woś: sytuacja z epidemią jest poważna

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2020 04:45
- Wszyscy prokuratorzy w Polsce mają traktować organizatorów nielegalnych zgromadzeń jak przestępców. Będą stawiane zarzuty, będzie grozić im nawet do ośmiu lat więzienia w związku z narażeniem na utratę życia lub zdrowia, bo sytuacja z epidemią jest poważna - zapowiedział wiceminister sprawiedliwości Michał Woś.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nie twórzmy tłumów na ulicach". Dr Sutkowski przestrzega przed wzrostem zakażeń

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2020 09:24
- Nie twórzmy tej barykady i tłumów na ulicach, bez względu na to, kto gdzie w tym sporze jest - powiedział prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski. Zamknięcie cmentarzy od 31 października do 2 listopada uznał za element "drogi środka" wybranej przez rząd w walce z epidemią.
rozwiń zwiń