X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Kiedyś narodowych socjalistów i bolszewików też traktowano jak margines". Prof. Ryba o Strajku Kobiet

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2020 10:47
- Na razie Strajk Kobiet traktujemy jako marginalną grupę, fanaberię. Jednak ta grupa wyprowadziła setki tysięcy ludzi na ulice. Ale kiedyś traktowano tak też bolszewików czy narodowych socjalistów. A oni potem doszli do władzy - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Mieczysław Ryba z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. 
Audio
  • prof. Mieczysław Ryba o tzw. strajku kobiet (Temat dnia)
Liderki i ekspertki Ogólnopolskiego Strajku Kobiet
Liderki i ekspertki Ogólnopolskiego Strajku KobietFoto: PAP/Radek Pietruszka

Podczas ostatniej konferencji prasowej organizatorki tzw. strajku kobiet przedstawiły swoje postulaty programowe. Jednym z nich było wysyłanie moderatora do rodzin, w których dzieci uczęszczają na religię w szkołach. Ponadto, według liderek strajku, sakrament chrztu w Kościele katolickim jest formą przemocy stosowaną wobec dziecka. 

Na konferencję nie wpuszczono dziennikarzy mediów, które liderki protestu uznają za nieprzychylne dla siebie i strajku. 

20b23317 (1).jpg
"Mamy do czynienia z odklejeniem od rzeczywistości". Publicysta o proteście Strajku Kobiet przed MEN

- Postulat wysyłania moderatora do rodzin to realizacja jednego z głównych haseł rewolucjonistów marksistowskich, którzy chcą zerwania naturalnych więzi, jakie istnieją między ludźmi - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Mieczysław Ryba. 


Posłuchaj
17:34 _PR24_AAC 2020_11_25-09-40-37.mp3 prof. Mieczysław Ryba o tzw. strajku kobiet (Temat dnia)

 

Jego zdaniem jest to "próba wchodzenia z butami w życie rodzinne – w istocie po to, żeby niszczyć". - To rewolucja nihilizmu. Nie uznaje ona kategorii prawdy, a przeciwnicy ideowi, na przykład dziennikarze, mają być wyeliminowani z dyskursu publicznego - podkreślił profesor. 

"Ludzie chrzciliby dzieci gdzieś w podziemiu"

Według niego "nie chodzi tu o żadną prawdę, ale o to, żeby zaprowadzić rewolucję". - Różne socjalizmy, ten socjalizm również, to połączenie utopii i terroru. Pewnej szczęśliwej wizji człowieka z mechanizmem zastraszania - zaznaczył gość PR24. 

Odniósł się również do stwierdzenia, że chrzest jest formą przemocy. - Pewnie gdyby oni doszli do władzy, ludzie chrzciliby dzieci gdzieś w podziemiu jak w najgorszych czasach prześladowań bolszewickich - powiedział Mieczysław Ryba. 

- Na razie widzimy to jako rodzaj pewnej fanaberii, marginalną grupę, ale ta grupa wyprowadziła setki tysięcy ludzi na ulice. Podobnie w sensie fanaberii traktowało się kiedyś grupy bolszewików i różnych innych rewolucjonistów albo narodowych socjalistów w latach 20. XX wieku. A potem te grupy dochodziły do władzy - dodał profesor. 

Zwrócił również uwagę, że hasła tzw. strajku kobiet są "powtarzane za tymi głoszonymi za granicą albo za tym, co się dzieje za granicą". 

***

Tytuł audycji: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Michał Rachoń
Gość: prof. Mieczysław Ryba (KUL) 
Data emisji: 25.11.2020
Godzina emisji: 9.33

bartos

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Andruszkiewicz o postulatach Strajku Kobiet: to jest spełnienie wizji totalitarnej

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2020 18:10
- Jak obserwuję, jakie poglądy mają liderki tzw. Strajku Kobiet, to przypominają mi się poglądy totalitarne - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia sekretarz stanu w KPRM Adam Andruszkiewicz o propozycjach Rady Konsultacyjnej Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Gościem audycji była także Wanda Nowicka z Nowej Lewicy. 
rozwiń zwiń