X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Postulaty Strajku Kobiet. Prof. Jabłoński: nie wytrzymują krytyki i siły zdroworozsądkowego argumentu

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2020 10:30
- Tezy głoszone przez Strajk Kobiet to zbiór niezbornych haseł, które mają podtrzymywać napięcie emocjonalne wśród społeczeństwa. Poddają się bardzo łatwo krytyce z punktu widzenia przemyślanej wizji budowania państwa demokratycznego, państwa prawa - powiedział prof. Arkadiusz Jabłoński, socjolog z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
Audio
  • Prof. Arkadiusz Jabłoński o działalności Strajku Kobiet i głoszonych przez organizację postulatach ("Temat dnia/Gość PR24")
Liderki i ekspertki Ogólnopolskiego Strajku Kobiet podczas konferencji prasowej w Klubie Parasolki w Warszawie
Liderki i ekspertki Ogólnopolskiego Strajku Kobiet podczas konferencji prasowej w Klubie Parasolki w WarszawieFoto: PAP/Radek Pietruszka

Ogólnopolski Strajk Kobiet przedstawił pierwsze efekty pracy powołanej w październiku Rady Konsultacyjnej. Ponad 400 ekspertów przeanalizowało największe problemy związane m.in. z prawami kobiet, edukacją, ochroną zdrowia i sytuacją na rynku pracy. Podczas konferencji prasowej działaczki poinformowały m.in., że zamierzają zachęcać dzieci do przeciwstawienia się rodzicom i składania rezygnacji z udziału w szkolnej katechezie.

EN strajk kobiet Kraków 1200.jpg
"Zorientowano się, że nie przynosi to efektu". Piotr Kaleta o eskalacji postulatów Strajku Kobiet

- Z pewnego punktu widzenia człowiek powinien powiedzieć, że nie ma o czym dyskutować. Hasła głoszone przez Strajk Kobiet to zbiór niezbornych haseł, które mają podtrzymywać napięcie emocjonalne wśród społeczeństwa. Nie są godne uwagi, poddają się bardzo łatwo krytyce, patrząc od strony zdrowego rozsądku, nie mówiąc o przemyślanej wizji budowania państwa demokratycznego, państwa prawa - ocenił prof. Arkadiusz Jabłoński.

Posłuchaj
16:32 PR24_MPLS 2020_11_26-09-42-30.mp3 Prof. Arkadiusz Jabłoński o działalności Strajku Kobiet i głoszonych przez organizację postulatach ("Temat dnia/Gość PR24")

"Przekraczanie kolejnego tabu"

Joanna Lichocka 1200.jpg
"Segregują dziennikarzy i ograniczają wolność słowa". Lichocka o liderkach Strajku Kobiet

Zdaniem socjologa, uderzanie przez hasła Strajku Kobiet w chrzest, w lekcje religii czy prawo rodziców do decydowania o wychowaniu dzieci, to próba przekraczania kolejnego tabu. - Mówiliśmy już wielokrotnie o radykalnych tezach głoszonych również przez środowiska LGBT, feministyczne, szerzej lewicowe, które przekraczały pewne granice. W tym przypadku jest podobnie - stwierdził.

Odnosząc się do działalności Strajku Kobiet, prof. Jabłoński stwierdził, że nie jest to siła polityczna zdolna do zmiany władzy, zmiany sytuacji społeczno-politycznej w Polsce. - Spełnia pożądaną rolę, głównie przez opozycję, jako forma nacisku na rząd i podtrzymywania napięcia emocjonalnego - zaznaczył.

CZYTAJ TAKŻE:

Prof. Jabłoński: przynosi im to pewne korzyści

Dodał też, że wygląda na to, iż osoby kierujące Strajkiem Kobiet "działają z inspiracji i za zgodą partii, które są w opozycji, zwłaszcza Lewicy oraz Koalicji Obywatelskiej".

- Protesty mogą służyć do spełniania pewnych interesów politycznych czy działania na ich rzecz. Panie ze Strajku Kobiet mogą sobie tego nawet nie uświadamiać, ciesząc się, że mają poparcie, zainteresowanie i że przynosi im to konkretne korzyści, w tym finansowe poprzez zbiórki publiczne na bliżej nieokreślone fundacje - wskazał rozmówca Michała Rachonia. 

***

Tytuł audycji: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Michał Rachoń
Gość: prof. Arkadiusz Jabłoński, socjolog z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
Data emisji: 26.11.2020
Godzina emisji: 09.42

Polskie Radio 24/db

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jaka przyszłość dla Strajku Kobiet? Sobolewski: niedługo los, jaki spotkał Ruch Palikota, spotka też ruch pani Lempart

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2020 08:12
- Zainteresowanie Strajkiem Kobiet spadło do poziomu błędu statystycznego. Gdy pani Lempart i jej koleżanki ogłaszały swoje postulaty, było wiadomo, że chodzi o próbę utworzenia ruchu politycznego, którego zadaniem będzie wejście do Sejmu - powiedział Krzysztof Sobolewski, przewodniczący Komitetu Wykonawczego Prawa i Sprawiedliwości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Duda o Strajku Kobiet: część uczestników protestów chce zniszczyć wszelkie wartości, zachowują się jak bandyterka

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2020 13:30
- Jeśli ktoś próbuje porównywać protesty organizowane przez Strajk Kobiet do Solidarności '80, to nie ma w tym żadnego porównania. Ona tworzyła się pod krzyżem, a część protestujących zachowuje się jak zwykła bandyterka, atakując kościoły, ubliżając księżom – powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Duda, przewodniczący NSZZ Solidarność.
rozwiń zwiń