X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Jak dzieci przechodzą COVID-19? Prof. Magdalena Figlerowicz wyjaśnia

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2020 15:00
- To, ze ktoś ma łagodny przebieg, to nie znaczy, że w przyszłości nie pojawią się jej następstwa. Choroba jest niebezpieczna dla dzieci przewlekle chorujących na inne schorzenia - powiedziała na antenie Polskiego Radia 24 prof. Magdalena Figlerowicz, pediatra z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Volurol

Posłuchaj
08:44 [PR24]PR24 (mp3) 26 listopad 2020 17_49_26.mp3 Prof. Magdalena Figlerowicz o wpływie koronawirusa na dzieci (Temat dnia/Polskie Radio 24)

 

Według prof. Magdaleny Figlerowicz, pediatry z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, wydaje się, że dzieci łagodniej przechodzą COVID-19, bardzo rzadko mamy do czynienia z przypadkami śmiertelnymi.

- Nie można jednak powiedzieć, że choroba nie stanowi dla dzieci żadnego zagrożenia. COVID-19 u dzieci stanowi 4 proc. zachorowań dorosłych - mówiła Figlerowicz.

- To, że ktoś ma łagodny przebieg, nie znaczy, że w przyszłości nie pojawią się następstwa zakażenia. Choroba jest niebezpieczna dla dzieci przewlekle chorujących na inne schorzenia - dodała. 

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"
Prowadzi: Aleksander Ziemiańczyk
Gość: prof. Magdalena Figlerowicz (pediatra z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu)
Data emisji: 26.11.2020
Godzina emisji: 17.47

PR24/kad