X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Grupa trzymająca władzę, przede wszystkim w kulturze". Płużański o zaszczepionych celebrytach

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2021 11:28
- Można powiedzieć, że te osoby ukradły miejsce, ukradły szczepionkę personelowi medycznemu. Zupełnie bezprawnie tę szczepionkę przyjęli - powiedział w Polskim Radiu 24 publicysta Tadeusz Płużański, odnosząc się do szczepień celebrytów. 
Tadeusz Płużański
Tadeusz PłużańskiFoto: PR24

Warszawski Uniwersytet Medyczny poinformował w ubiegłym tygodniu, że z puli dodatkowych 450 dawek szczepionki, które - niezależenie od etapu zerowego szczepień obejmującego personel medyczny - otrzymał od Agencji Rezerw Materiałowych i które musiały być wykorzystane do końca roku, zaszczepił m.in. 300 pracowników szpitali WUM oraz grupę 150 osób, obejmującą rodziny pracowników, pacjentów będących pod opieką szpitali i placówek WUM, w tym 18 znanych postaci kultury i sztuki, które zgodziły się zostać ambasadorami powszechnej akcji szczepień.

Mariusz Gosek 1200.jpg
Gosek: nie może być tak, że polityk albo celebryta wykorzystuje swoją uprzywilejowaną pozycję

Gość rozmowy powiązał wydarzenie z elitami okresu PRL, z którymi to związana jest część osób objętych szczepieniem w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. - Grupa trzymająca władzę, przede wszystkim w kulturze - powiedział. 

Posłuchaj
22:49 _PR24_AAC 2021_01_05-10-07-46.mp3 Tadeusz Płużański: Mariusz Walter, po okresie członkostwa w PZPR, miał związki z SB. To świadczy o tym, jak była kształtowana elita, nie tylko gospodarcza, ale i medialna ("Temat dnia/Gość PR24")

 

Płużański zwrócił m.in. uwagę na biografię Mariusza Waltera, założyciela telewizji TVN. - Był członkiem Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, partii okupacyjnej. To jest taka sama partia jak niemiecka NSDAP - przypomniał. - Mariusz Walter, po okresie członkostwa w PZPR, miał związki z SB. To świadczy o tym, jak była kształtowana elita, nie tylko gospodarcza, ale i medialna - dodał. 

- Wiktor Zborowski, którego wszyscy lubimy, kochamy - jako aktora - za wiele ról, też był w Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej - wymienił. 

Wśród osób zaszczepionych poza kolejką znalazł się również Leszek Miller. - Dzisiaj Leszek Miller zaszczepił się, bo przecież jemu się należy, bo był elitą w PRL, a teraz jest elitą w wolnej Polsce, więc on może, z racji swoich osiągnięć, stanowisk w partiach komunistycznych i postkomunistycznych - ironizował gość rozmowy. 


Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Temat Dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Michał Rachoń
Gość: Tadeusz Płużański (publicysta)
Data emisji: 05.01.2021
Godzina emisji: 10.07

kb/PR24

Czytaj także

"Rektor WUM kilkukrotnie minął się z prawdą". Karol Gac o aferze szczepionkowej

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2021 22:30
- Jeszcze w sobotę prof. Gaciong przekonywał, że nie wie, jak doszło do szczepień. Minęły trzy dni... Co się stało? Rektor WUM-u przyznał, że był w punkcie szczepień. Sama Krystyna Janda poinformowała, że przekazała rektorowi listę zaszczepionych osób - i to bezpośrednio. Prof. Gaciong kilkukrotnie minął się z prawdą - mówił w Polskim Radiu 24 Karol Gac (DoRzeczy.pl).
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Elity III RP uważają, że mogą więcej". Michał Woś o szczepieniach celebrytów

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2021 08:00
- Medycy byli skreślani z listy, a na ich miejsce wrzucani byli celebryci. To jest skandal, który pokazuje mentalność elit III RP, czyli kolesiostwo, cwaniactwo, wszystko po znajomości - mówił w Polskim Radiu 24 wiceminister sprawiedliwości Michał Woś.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Poczuli się równiejsi niż inni". Kraska o osobach zaszczepionych poza kolejnością

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2021 08:43
Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska powiedział, że szczepienia osób spoza grupy zero, do których doszło na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, zbulwersowały opinię publiczną. Gość Programu 1 Polskiego Radia mówił, że te osoby, które szczepiły się w warszawskiej placówce, poczuły się "równiejsze niż inni".
rozwiń zwiń