X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Ambasadorowie tajnych szczepień". Cywiński o aferze ze szczepionkami dla celebrytów

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2021 11:00
- Postkomunistyczni artyści są dziś opozycjonistami wobec demokratycznie wybranego rządu - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Cywiński. Gośćmi audycji byli też publicyści: Sławomir Jastrzębowski i Dawid Wildstein. 
Krystyna Janda
Krystyna JandaFoto: Mat. pras. Teatru Polonia/Robert Jaworski

Goście PR24 mówili między innymi o szczepieniach przeciw COVID-19 celebrytów, aktorów i polityków, które odbyły się poza wyznaczoną kolejnością. Chodzi o sytuację na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, gdzie zaszczepieni zostali między innymi Krystyna Janda i Leszek Miller. Trwa kontrola w kilku placówkach w Polsce.

Sławomir Jastrzębowski powiedział, że dla tabloidów na całym świecie, taka sytuacja to gratka ze względu na ogromne emocje, jakie wzbudza.

"Niespójne zeznania"

- Elity chcą pokazywać siebie jako osoby dbające o procedury i prawo, dalekie od załatwiania czegokolwiek. Jednak zeznania Krystyny Jandy były niespójne, co więcej, pogrążyły one samego rektora WUM - powiedział.


FORUM WUM 1200.jpg
Nie tylko Janda. WUM zaszczepił poza kolejką nawet kilkadziesiąt osób

Zauważył jednak, że najważniejsze jest to, co zostało odkryte, czyli, jak dodał publicysta, hipokryzja. - Autorytety przyłapane na niej, cierpią podwójnie, trzeba więc powiedzieć "przepraszam", nie usprawiedliwiać się, bo na wizerunku jest już trwała rysa - podkreślił.

Piotr Cywiński zauważył, że Leszek Miller nie kłamał, mówiąc, że jest w grupie ryzyka, ale ambasadorzy szczepień na "cichodajnej" liście, mieli być ambasadorami tajnymi.

"Szczepienia bez kamer"

- Okazało się bowiem, że podczas szczepień przeciw koronawirusowi nie towarzyszą im kamery. Krystyna Janda tłumaczyła się, że jest biedna, bo stała się królikiem doświadczalnym. Politycy to podchwycili i powiedzieli, że nagonka na aktorkę to bolszewickie metody - podkreślił ironicznie i dodał, że cała sytuacja to tragifarsa.

Dawid Wildstein zauważył, że oburzenie napędziła sama reakcja tych osób i środowisk z nimi związanych. - Za 2, 3 tygodnie ludzie mogą jednak zapomnieć o tym, co zrobili Krystyna Janda czy Leszek Miller, i wszyscy oni pozostaną bezkarni - mówił.

Zapraszamy do wysłuchania całego zapisu rozmowy.

Posłuchaj
48:13 _PR24_AAC 2021_01_08-10-08-49.mp3 S. Jastrzębowski, P. Cywiński i D. Wildstein o szczepieniach celebrytów ("Temat dnia/Gość PR24")

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Michał Rachoń

Goście: Sławomir Jastrzębowski (były red. naczelny "SE"), Piotr Cywiński (komentator polityczny), Dawid Wildstein (TVP)

Data emisji: 08.01.2020

Godzina: 10.08

Czytaj także

"Mam nadzieję, że takie sytuacje będą wypalane gorącym żelazem". Kuźmiuk o szczepieniach poza kolejnością

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2021 16:00
- Dziwię się, że ktoś w ogóle decyduje się wepchnąć do kolejki szczepień na COVID-19 nawet jeśli jest politykiem lub celebrytą - mówił w Polskim Radiu 24 Zbigniew Kuźmiuk eurodeputowany z PiS. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Tłumaczenia tych osób obrażają mnie". Sławomir Siwek o szczepieniach znanych ludzi poza kolejnością

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2021 18:39
- Sytuacji nie wyjaśni komisja powołana przez pana profesora w swojej własnej sprawie - tak o szczepieniach aktorów i polityków przeciw koronawirusowi poza kolejnością w WUM mówił w Polskim Radiu 24 Sławomir Siwek, polityk i publicysta.
rozwiń zwiń