X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Prof. Paruch o zablokowaniu kont Donalda Trumpa: powrót do totalitaryzmu poprzez klasyczną cenzurę

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2021 10:20
- Gdyby nie było żadnej reakcji i pozwolono by na taki proceder, ustanowienie go jako pewnej reguły, to mielibyśmy do czynienia z zakwestionowaniem demokracji. Trudno ją sobie bowiem wyobrazić, gdy panowałaby cenzura - powiedział politolog prof. Waldemar Paruch o zablokowaniu kont Donalda Trumpa w największych serwisach społecznościowych.
Audio
  • Prof. Waldemar Paruch o zablokowaniu kont Donalda Trumpa w mediach społecznościowych ("Temat dnia/Gość PR24")
Prof. Waldemar Paruch
Prof. Waldemar ParuchFoto: PR24/AK

Twitter poinformował, że bezterminowe zablokowanie konta Donalda Trumpa wynika z obawy o "dalsze podżeganie do przemocy przez prezydenta USA". Wcześniej, podobną decyzję podjął szef Facebooka.

real Donald Trump twitter media społecznościowe 1200 F.jpg
Echa zablokowania w sieci Donalda Trumpa. Dr Maciej Kawecki: giganci wykorzystują narrację polityczną

- To, co się zdarzyło, jest wyjątkowo niebezpieczne. Gdyby nie było żadnej reakcji i pozwolono by na taki proceder, ustanowienie go jako pewnej reguły, to mielibyśmy do czynienia z zakwestionowaniem demokracji. Trudno ją sobie bowiem wyobrazić, gdy panowałaby cenzura - wskazał prof. Waldemar Paruch.

Decyzje gigantów technologicznych to pokłosie szturmu zwolenników Trumpa na Kapitol, w trakcie którego zginęło pięć osób. Tłum był częścią wielotysięcznej demonstracji w Waszyngtonie przeciwko rzekomym fałszerstwom wyborczym, odbywającej się pod hasłem "Uratować Amerykę".

Posłuchaj
15:01 _PR24_AAC 2021_01_12-09-42-24.mp3 Prof. Waldemar Paruch o zablokowaniu kont Donalda Trumpa w mediach społecznościowych ("Temat dnia/Gość PR24")

- Zablokowanie kont Donalda Trumpa można określić jako powrót do totalitaryzmu poprzez klasyczną cenzurę. Nie jest to zagrożenie cenzurą, ale po prostu to jest już cenzura. Prezydent USA nie jest pierwszym, którego potraktowano w ten sposób. Ujawniają się kolejne osoby, mówiące, że im również usuwano różne treści będące krytycznymi wobec zastanej rzeczywistości, zdominowanej przez środowiska liberalno-lewicowe - dodał politolog.

Zwrócił uwagę, że właściciele mediów społecznościowych również posiadają poglądy polityczne i dziwnym trafem ocenzurowano Donalda Trumpa, a nie zrobiono tego chociażby wobec ludzi, którzy kilka miesięcy temu "podpalali Amerykę w ramach akcji Black Lives Matter".

Media społecznościowe od wielu lat są głównym kanałem komunikacji Donalda Trumpa z jego zwolennikami. Prezydent USA wielokrotnie ostro krytykował główne amerykańskie media, gdy te publikowały niekorzystne dla niego informacje. 

***

Tytuł audycji: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Michał Rachoń
Gość: prof. Waldemar Paruch, politolog
Data emisji: 12.01.2021
Godzina emisji: 09.42

PAP/Polskie Radio 24/db

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Wielkie koncerny zagospodarowały prawie cały tort". Publicyści o zablokowaniu kont Trumpa

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2021 09:10
- Skoro media mogą po kolei cenzurować prezydenta USA, to można sobie wyobrazić, jaką mają władzę w innych krajach - powiedział w Polskim Radiu 24 Jacek Liziniewicz z "Gazety Polskiej".
rozwiń zwiń