X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Zakończenie szczepień do połowy marca byłoby paliwem politycznym dla Netanjahu". Ekspert o sytuacji w Izraelu

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2021 11:16
- Gdyby w Izraelu udało się przeprowadzić akcję szczepień do połowy marca, czyli tuż przed wyborami, byłoby to potężnym paliwem politycznym dla premiera Netanjahu - powiedział w Polskim Radiu 24 Michał Wojnarowicz z Państwowego Instytutu Spraw Międzynarodowych. 
Premier Izraela Benjamin Netanjahu
Premier Izraela Benjamin NetanjahuFoto: shutterstock/photocosmos1

Izrael to jedno z państw, w którym szczepienia przeprowadzane są bardzo sprawnie. Z drugiej strony kraj ten zmaga się już z trzecią falą epidemii koronawirusa. 

Rydliński663.jpg
"Wielka Brytania i Izrael wygrywają z Unią Europejską". Dr Rydliński o tempie szczepień

- Izrael jest bardzo małym państwem. Mówimy o powierzchni mniejszej niż Mazowsze, o populacji 9 mln. Przy czym większość ludności jest skoncentrowana w centralnej części, w dużych miastach, stąd cała logistyka szczepień jest bardzo prosta. Mówimy tak naprawdę o kilkumilionowej grupie ludności przeznaczonej do szczepień - powiedział Michał Wojnarowicz.


Posłuchaj
22:03 _PR24_AAC 2021_02_04-10-07-22.mp3 Michał Wojnarowicz o sytuacji w Izraelu (Temat dnia)

 

Jak zaznaczył, drugi element, który przyczynił się do sprawnej akcji to "szybkie zabezpieczenie dużej ilości szczepionek". - Izrael jeszcze w zeszłym roku podpisywał różne umowy z konsorcjami farmaceutycznymi na temat przyszłych dostaw. To były jeszcze kontrakty na etapie prac badawczych. Ostatecznie stanęło na szczepione Pfizera - wyjaśniał ekspert.

Podkreślił, że "z tą firmą Izrael nie miał podpisanej wcześniejszej umowy, ale premier Netanjahu poprzez liczne kontakty z prezesem i decyzję, żeby zapłacić wyższe stawki za tę szczepionkę, doprowadził do podpisania umowy". Zgodzono się również na porozumienie dotyczące przekazania danych medycznych do Pfizera. 

Czytaj także:

- To wszystko pozwoliło na dostarczenie szczepionek już w grudniu. Do tego dodajmy dobrze zorganizowany system dystrybucji i relatywnie wysoką mobilizację społeczną - zaznaczył gość PR24. 

Zwrócił również uwagę na aspekt polityczny szczepień. - Gdyby w Izraelu udało się przeprowadzić akcję szczepień do połowy marca, czyli tuż przed wyborami, byłoby to potężnym paliwem politycznym dla premiera Netanjahu - powiedział. 

Więcej w nagraniu. 

***

Tytuł audycji: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Michał Rachoń
Gość: Michał Wojnarowicz (PISM)
Data emisji: 04.02.2021
Godzina emisji: 10.06

Polskie Radio 24

Czytaj także

Pandemia i wybory w Izraelu. Dr Agnieszka Bryc: to korzystne dla premiera Netanjahu

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2021 21:07
- W Izraelu sprzęgły się ze sobą ważne wydarzenia. Po pierwsze pandemia. Wbrew temu, co słyszymy Izrael zwyżkuje, jeśli chodzi o zachorowania. Cały czas jest lockdown. Kryzys pandemiczny trwa, mimo ogromnego sukcesów ze szczepionką - powiedziała w Polskim Radiu 24 dr Agnieszka Bryc. 
rozwiń zwiń