X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Prof. Paruch: strategia "GW" wobec Daniela Obajtka przypomina to, co próbowano zrobić z Jarosławem Kaczyńskim

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2021 10:17
- Podobne działanie, jak w przypadku prezesa Orlenu, "Gazeta Wyborcza" przyjęła wobec Jarosława Kaczyńskiego, gdy próbowano z niego zrobić miliardera, który miał budować tzw. dwie wieże w Warszawie, co miało go skompromitować - powiedział prof. Waldemar Paruch, politolog z UMCS.
Prof. Waldemar Paruch
Prof. Waldemar ParuchFoto: PR24/AK

W "Gazecie Wyborczej", a także części innych mediów związanych z obozem opozycyjnym, pojawiły się serie artykułów dotyczące prezesa PKN Orlen Daniela Obajtka.

Daniel Obajtek 1200.jpg
"Uderzyliśmy w miliardowe interesy". Daniel Obajtek o przyczynach ataków medialnych

Począwszy od zarzutów, jakoby - w czasach sprawowania funkcji wójta Pcimia - Obajtek nielegalnie "kierował z tylnego siedzenia" prywatną firmą, aż po te dotyczące kupowanych przez niego mieszkań - szef Orlenu wszystkie określa jako nieprawdziwe lub zmanipulowane. 

Prof. Waldemar Paruch przypomniał, że podobną strategię "Gazeta Wyborcza" przyjęła wobec Jarosława Kaczyńskiego, gdy, jak określił politolog, "próbowano z niego zrobić prawie miliardera, który miał budować tzw. dwie wieże w Warszawie, co miało go skompromitować".

Posłuchaj
13:39 PR24_mp3 2021_03_16-09-44-51.mp3 Prof. Waldemar Paruch o zarzutach "Gazety Wyborczej" wobec Daniela Obajtka ("Temat dnia/Gość PR24")

- Oczywiście nic z tego nie wyszło, był to zbyt absurdalny pomysł. Przy sprawie prezesa Obajtka wraca się do podobnego planu. Nie bez powodu uruchamiany jest on w momencie, gdy Orlen przejmuje Lotos i Polskę Press. Wiadomo, jak do tych transakcji odnosiła się "Gazeta Wyborcza" i politycy opozycji - zwrócił uwagę rozmówca Michała Rachonia.

Zdaniem prof. Parucha, akcję wobec Daniela Obajtka uruchomiono również dlatego, że wiadomo z różnych badań, iż Polacy w zasadniczej większości dość nieufnie podchodzą do ludzi zamożnych.

- To pewna cecha, jaką odziedziczyliśmy po komunizmie. Za pomocą różnych półprawd, kłamstw i manipulacji chce się opisać majętności prezesa Orlenu, co miałoby skompromitować go w oczach opinii publicznej - stwierdził.

Dodał również, iż opozycja uruchomiła swoją narrację, dlatego że nie udało się zaatakować walki z pandemią. - Pomysły krytykowania szpitali tymczasowych czy strategii szczepień legły w gruzach - zaznaczył politolog.

* * *

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"
Prowadzi: Michał Rachoń
Gość: prof. Waldemar Paruch, politolog z UMCS
Data emisji: 16.03.2021
Godzina emisji: 09.44

Polskie Radio 24/db

Czytaj także

"Nikt mnie nie zastraszy, nie zrobię ani kroku w tył". Stanowcza odpowiedź Daniela Obajtka na taśmy "GW"

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2021 08:52
- "Gazeta Wyborcza" wrzuca nagrania sprzed kilkunastu lat, co do których nie ma pewności, czy nie zostały zmanipulowane. Tę sprawę będzie prowadził zaangażowany przeze mnie prawnik. Ja muszę się skoncentrować na tym, co zacząłem w Orlenie. Nikt mnie nie zastraszy, nie zrobię ani kroku w tył - mówi PAP Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen.
rozwiń zwiń