X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Prof. Ryba: celem "GW" jest spacyfikowanie Daniela Obajtka

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2021 10:58
- Tylko naiwny mógłby twierdzić, że są inne powody ataków na Daniela Obajtka niż polityczne. Akcja medialna dotycząca prezesa Orlenu ma zorganizowany charakter. Nie ma innej metody, by to uciąć, jak wykorzystać czynnik prawny - powiedział prof. Mieczysław Ryba, politolog z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
Siedziba GW przy Czerskiej w Warszawie
Siedziba "GW" przy Czerskiej w WarszawieFoto: shutterstock/kolbet

- W środę do Prokuratury Krajowej z inicjatywy Daniela Obajtka wpłynie wniosek o przeprowadzenie kontroli postanowienia krakowskiej prokuratury z 2016 roku o odmowie wszczęcia śledztwa ws. rzekomego składania przez niego fałszywych zeznań - zapowiedział jego pełnomocnik mec. Maciej Zaborowski.

Obajtek pelnomocnik pap 1200.jpg
Obajtek złoży wniosek do prokuratury. Możliwa też publikacja oświadczeń majątkowych

We wtorek mec. Zaborowski wniósł do CBA o kompleksową kontrolę majątku i oświadczeń majątkowych swojego klienta, zapewniając, że nie ma on nic do ukrycia.

Odnosząc się do sytuacji Daniela Obajtka, prof. Mieczysław Ryba stwierdził, że "akcja medialna dotycząca prezesa Orlenu ma zorganizowany charakter".

Posłuchaj
15:18 PR24_mp3 2021_03_17-09-44-38.mp3 Prof. Mieczysław Ryba o zarzutach "Gazety Wyborczej" i opozycji wobec Daniela Obajtka ("Temat dnia/Gość PR24")

- Tylko naiwny mógłby twierdzić, że są inne powody ataków na niego niż polityczne. Jeśli mówimy o różnych powtarzających się czy wymyślanych coraz to na nowo zarzutach, to trzeba to przeciąć. Dlatego ruch w kierunku CBA i prokuratury jest ruchem do przodu, który ma uciąć w jakiś sposób kolejne pomysły czy wymysły - wskazał politolog.

Jak podkreślił prof. Ryba, momentem kulminacyjnym w działalności Daniela Obajtka jako prezesa narodowego koncernu było przejęcie przez Orlen wydawnictwa Polska Press. - Wywołało to pewną furię z powodu konsekwencji m.in. politycznych. Pluralizuje to również media lokalne, które mają ogromny wpływ na świadomość i wybory ludzkie - dodał rozmówca Michała Rachonia.   

- Nie ma innej metody, by to uciąć, jak wykorzystać czynnik prawny - stwierdził prof. Ryba. - Jednak nie sądzę, by było to wystarczające dla "Gazety Wyborczej". Celem jest spacyfikowanie Daniela Obajtka - podkreślił prof. Mieczysław Ryba.

* * *

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"
Prowadzi: Michał Rachoń
Gość: prof. Mieczysław Ryba, politolog z KUL
Data emisji: 17.03.2021
Godzina emisji: 09.44

Polskie Radio 24/db

Czytaj także

"W atakach widać desperację". Cezary Krysztopa o publikacjach ws. Orlenu i Daniela Obajtka

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2021 12:00
- Wiodącą intencją jest rodzaj zemsty na prezesie koncernu Orlen za to, że zburzył on pewien fragment jedności przekazu, który przed 2015 r. był dosyć szczelny - mówił w Polskim Radiu 24 Cezary Krysztopa ("Tygodnik Solidarność"), komentując ataki medialne na Daniela Obajtka.
rozwiń zwiń