more_horiz

"Najnowsze wyniki są jednoznaczne". Wikło o śladach materiałów wybuchowych na wraku tupolewa

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2021 13:00
- Zlekceważono wyniki z 2013 r. potwierdzające ślady materiałów wybuchowych we wraku tupolewa. Trzeba wszystko poukładać na nowo, jesteśmy niemal w punkcie wyjścia, teraz przed nami kolejne etapy pracy - powiedział w Polskim Radiu 24 Marcin Wikło ("Sieci").
Marcin Wikło
Marcin Wikło Foto: PR24

Tygodnik "Sieci" donosi, że rzymskie Laboratorium Kryminalistyczne Korpusu Karabinierów wykryło ślady materiałów wybuchowych na próbkach z wraku tupolewa.

Posłuchaj
14:09 PR24_mp3 2021_04_06-10-45-02.mp3 "Nowe wyniki są jednoznaczne". Wikło o śladach materiałów wybuchowych na wraku tupolewa (Temat Dnia/Gość PR24)

- To już trzecie laboratoryjne potwierdzenie śladów trotylu na wraku prezydenckiego samolotu. Ostatnie wyniki są jednoznaczne - powiedział w Polskim Radiu 24 Marcin Wikło z "Sieci".

en macierewicz 1200.jpg
Macierewicz: sprawa stenogramów rozmów z Tu-154M to prowokacja

"Badania włoskie potwierdzają badania brytyjskie"

Gość Polskiego Radia 24 wskazywał, że badania włoskiego laboratorium przeprowadzono w kierunku dwudziestu substancji i potwierdzono ślady materiałów wybuchowych. - Przebadano również glebę z miejsca katastrofy w Smoleńsku, tam nic nie było - powiedział.

Wikło podkreślał, że stężenie śladów materiałów wybuchowych na elementach tupolewa nie pozostawia wątpliwości. - Badania laboratorium we Włoszech potwierdzają wcześniejsze badania brytyjskie - mówił.

Czytaj także:

- Dopiero od 2015 roku rządzi ekipa, której zależy na wyjaśnieniu sprawy. Szokujące jest, że po wielu latach docierają do nas takie informacje jak te w magazynie Anity Gargas o tym, jak Donald Tusk oddał to śledztwo Rosjanom - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

* * *

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Michał Rachoń
Gość: Marcin Wikło ("Sieci")
Data emisji: 06.04.2021
Godzina: 10.45

ks

Zobacz także

Zobacz także