X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Piontkowski: jeśli utrzyma się trend spadkowy pandemii, pod koniec kwietnia klasy I-III wrócą do nauki stacjonarnej

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2021 18:01
- Ministerstwo zdaje sobie sprawę z ograniczeń i mankamentów, jakie łączą się z edukacją zdalną. Z tego względu jak najszybciej chcemy wrócić do nauczania stacjonarnego. Planujemy też kilka działań w różnych dziedzinach mających chociaż częściowo osłabić te negatywne skutki - powiedział Dariusz Piontkowski, wiceminister edukacji i nauki.
Audio
  • Dariusz Piontkowski o możliwym powrocie do nauki stacjonarnej ("Temat dnia/Gość PR24")
Dariusz Piontkowski
Dariusz PiontkowskiFoto: PR24

Powrót dzieci do szkół jest możliwy, jeśli pozwoli na to sytuacja pandemiczna - zapowiedział Przemysław Czarnek. Minister edukacji i nauki wyraził nadzieję, że stanie się to w poniedziałek 26 kwietnia. 

dzieci_free_szkoła_1200.jpg
Kiedy klasy 1-3 będą mogły wrócić do nauki stacjonarnej? Szef MEiN podał możliwy termin

- Jeśli tendencja spadkowa, którą na szczęście obserwujemy w ostatnich dniach, utrzyma się, to wówczas będzie można podjąć decyzję o powrocie do nauki stacjonarnej. Pod koniec kwietnia wróciliby uczniowie klas I-III, a w kolejnych tygodniach następne roczniki - zaznaczył Dariusz Piontkowski.

Przyznał, że ministerstwo zdaje sobie sprawę z ograniczeń i mankamentów, jakie łączą się z edukacją zdalną. - Z tego względu jak najszybciej chcemy wrócić do nauczania stacjonarnego. Planujemy też kilka działań w różnych dziedzinach mających chociaż częściowo osłabić te negatywne skutki - dodał wiceminister.

Posłuchaj
22:01 PR24_mp3 2021_04_17-17-06-23.mp3 Dariusz Piontkowski o możliwym powrocie do nauki stacjonarnej ("Temat dnia/Gość PR24")

Jak podkreślił, jednym z tych kroków ma być przyjęta przez Sejm ustawa, w której rząd zaproponował blisko 200 mln zł na dodatkowe zajęcia wspomagające do 10 godz. z tych przedmiotów, które w danej szkole uważane są za najważniejsze i sprawiające największe trudności, gdzie uczniowie potrzebują dodatkowego wsparcia.

- Wspólnie z akademiami wychowania fizycznego podjęliśmy też pomysł programu, w którym nauczycieli klas I-III oraz nauczycieli WF-u przeszkoli się w prowadzeniu zajęć rekreacyjnych, które zachęcałyby do samodzielnego ruchu. Te szkolenia już się rozpoczęły.Do tego dochodzi też program wsparcia psychologicznego i badań przesiewowych wad wzroku - wskazał Dariusz Piontkowski.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Tadeusz Płużański
Gość: Dariusz Piontkowski, wiceminister edukacji i nauki
Data emisji: 17.04.2021
Godzina emisji: 17.06

Polskie Radio 24/db

Czytaj także

Wiceszef MEiN: klasyfikacja uczniów odbędzie się do końca czerwca, nie ma planu wydłużenia zajęć szkolnych

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2021 15:00
- Jeśli w najbliższych dniach pojawiłby się trend spadkowy zakażeń, to wtedy realnie możemy rozmawiać o powrocie, przynajmniej części uczniów, do nauki stacjonarnej po świętach - powiedział Dariusz Piontkowski, wiceminister edukacji i nauki.
rozwiń zwiń