X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Prof. Jabłoński: Putin wzmacnia propagandowe przekonanie, że wrogowie zewnętrzni zagrażają stabilności Rosji

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2021 10:26
- Działania związane z wymyślanymi zamachami na Aleksandra Łukaszenkę i jego rodzinę mają wzmacniać przekonanie, które jest stale aktualne w propagandzie rosyjskiej, że wrogowie zewnętrzni zagrażają stabilności państwa. Putin rzuca w ten sposób swoim rodakom hasło, że trzeba się jednoczyć przeciwko tymże wrogom - powiedział prof. Arkadiusz Jabłoński, socjolog z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
Władimir Putin
Władimir PutinFoto: ID1974/ Shutterstock

Prezydent Rosji Władimir Putin wygłosił w środę orędzie do narodu. Mówił o kierowanej z zagranicy próbie zabicia prezydenta Łukaszenki i ostrzegł, że Rosja zareaguje, kiedy będą zagrożone jej interesy. W jego ocenie Zachód zignorował "wielokrotne wezwania" Rosji do dyskusji na temat cyberbezpieczeństwa. 

pap rosja czechy 1200.jpg
Kolejna odsłona sporu Czech z Rosją. Praga grozi wydaleniem następnych dyplomatów

- Nieprzyjazne działania przeciw Rosji są kontynuowane bez żadnego powodu - powiedział prezydent. Ostrzegł też, że ktokolwiek zagraża istotnym interesom bezpieczeństwa Rosji, będzie tego żałował jak nigdy wcześniej. - Sami określimy, gdzie jest czerwona linia w każdym konkretnym przypadku - dodał.

Prof. Arkadiusz Jabłoński ocenił, że agresywna retoryka ze strony Władimira Putina może budzić o najmniej zaniepokojenie. Wskazał, że jest ona nakierowana przede wszystkim na potrzeby wewnętrzne, również przed zbliżającymi się wyborami.

Posłuchaj
18:49 PR24_mp3 2021_04_22-09-40-43.mp3 Prof. Arkadiusz Jabłoński o postawie i retoryce Władimira Putina ("Temat dnia/Gość PR24")

- To również chęć pokazania siły i stabilności państwa, które jednak do końca stabilne nie jest, zwłaszcza po uwięzieniu Aleksieja Nawalnego. To powoduje protesty mimo bardzo dużych represji. Dlatego orędzie było też przekazem dla własnego społeczeństwa, że Rosja się nie cofnie - wskazał rozmówca Michała Rachonia.

Dodał, że działania związane z wymyślanymi zamachami na Aleksandra Łukaszenkę i jego rodzinę mają wzmacniać przekonanie, które jest stale aktualne w propagandzie rosyjskiej, że wrogowie zewnętrzni zagrażają stabilności państwa. - Putin daje w ten sposób hasło do swoich rodaków, że trzeba się jednoczyć przeciwko tymże wrogom - podkreślił socjolog.

***

Tytuł audycji: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Michał Rachoń
Gość: prof. Arkadiusz Jabłoński, socjolog z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
Data emisji: 22.04.2021
Godzina emisji: 09.40

Polskie Radio 24/db

Czytaj także

Polityka zagraniczna Putina. Prof. Grochmalski: to już otwarta wojna z Europą

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2021 12:14
- Mamy do czynienia z klasycznym przykładem terroryzmu państwowego, jeśli chodzi o działania Rosji. Jest to wysoce niebezpieczne postepowanie wobec państw, które mają naturalne, dyplomatyczne relacje z Federacją Rosyjską - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Grochmalski z Akademii Sztuki Wojennej. 
rozwiń zwiń