X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Polski rząd dba o nasze bezpieczeństwo". Siewiereniuk-Maciorowska o zagrożeniu ze strony Rosji

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2021 11:30
- Polski rząd przytomnie zadbał o to, żebyśmy mieli Wojska Obrony Terytorialnej oraz przekop Mierzei Wiślanej, co jest ważnym elementem naszego bezpieczeństwa - mówiła w Polskim Radiu 24 Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska z portalu "Dzień dobry Białystok". Gościem audycji był też Marian Kowalski z "KowalskiTv".
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Bumble Dee/ Shutterstock

Goście PR24 rozmawiali o komunikacie, jaki napłynął z Czech, który to kraj ustami tamtejszego Senatu uznał, że eksplozje z 2014 roku, których dokonało GRU, "był to akt o charakterze terroryzmu państwowego". Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska z portalu "Dzień dobry Białystok" powiedziała, że od dłuższego czasu przygląda się tej sytuacji i dochodzi do wniosku, że takie wiadomości niczego dobrego nie wróżą.

"Putin chce powrotu do imperium"

- Działania rosyjskich wywiadowców nie były prowadzone tylko w Czechach, co pokazuje, że Rosja nie zrezygnowała ze swoich zapędów imperialistycznych. Władimir Putin realizuje to, o czym marzy jego społeczeństwo, czyli aby Rosja była ponownie silnym krajem - powiedziała publicystka.

łukaSZENKA shutterstock 1200 .jpg
Oskarżenia o przygotowywanie zamachu na Łukaszenkę. "Ta narracja ma skonsolidować społeczeństwa Rosji i Białorusi"

Dodała, że to może dla nas oznaczać kłopoty. - Polski rząd przytomnie zadbał o to, żebyśmy mieli Wojska Obrony Terytorialnej oraz przekop Mierzei Wiślanej, co jest ważnym elementem naszego bezpieczeństwa - mówiła Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska.

Marian Kowalski z "KowalskiTv" dodał, że służby czeskie należy pochwalić za sukces, nikt bowiem - jak zauważył - nie spodziewał się, że Czesi wydalą ze swojego kraju rosyjskich dyplomatów.

"Córka rzecznika Kremla w PE"

- Doszło do aktu sabotażu, mnie jednak martwi to, czego widzieć nie chcemy, a mianowicie to, że np. córka rzecznika Kremla uzyskała zatrudnienie w Parlamencie Europejskim, mając dostęp do sieci informatycznych oraz do osób wpływowych. Posiada też niebywałą urodę, co liczy się w agenturze - podkreślił.

Jak zauważył, pytaniem jest też to, czy Unia Europejska "będzie chciała kiwnąć placem". - Co do Władimira Putina, to nie wydaje mi się, by chciał kiedykolwiek oddać władzę. Według mnie jest to niemożliwe - podkreślił Marian Kowalski.


Posłuchaj
24:27 PR24_mp3 2021_04_22-10-36-11.mp3 A. Siewiereniuk-Maciorowska i M. Kowalski o zagrożeniach ze strony Rosji ("Temat dnia")

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Michał Rachoń 

Goście: Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska (portal "Dzień dobry Białystok") i Marian Kowalski ("KowalskiTv")

Data emisji: 22.04.2021

Godzina: 10:36

Czytaj także

Sytuacja w Europie Wschodniej. Marek Budzisz: geografia bezpieczeństwa w naszym regionie się zmienia

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2021 19:41
- Jeżeli nastąpi zaostrzenie sytuacji np. związanej z Tajwanem, to uwaga USA będzie musiała być przeniesiona na Daleki Wschód, a to oznacza zmniejszenie możliwości na naszej wschodniej granicy. Niektórzy analitycy wręcz uważają, że pozwoli to Rosji na niebezpieczne działania - powiedział o obecnej sytuacji m.in. w kontekście gromadzenia się wojsk rosyjskich przy granicy z Ukrainą Marek Budzisz, ekspert ds. wschodnich. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jabłoński o orędziu Putina: miało odwrócić uwagę Rosjan od problemów gospodarczych

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2021 08:00
- Prezydent Rosji w swoim orędziu chciał odwrócić uwagę Rosjan od kryzysu wewnętrznego kraju, a także afer i złodziejstwa ujawnionych przez Aleksieja Nawalnego - mówił w Polskim Radiu 24 wiceszef MSZ Paweł Jabłoński. 
rozwiń zwiń