X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Romaszewska: wygląda na to, że Łukaszenka w jakiś sposób dogadał się z Putinem

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2021 18:15
- Działania jakie prowadziły stolice w Rosji i na Białorusi, a dotyczące protestów społecznych, będą teraz finalizowane - mówiła w Polskim Radiu 24 Agnieszka Romaszewska, dyrektor TV Biełsat.
zdjęcie  ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: kremlin.ru

Prezydent Białorusi, Aleksandr Łukaszenka zapowiedział, że podpisze dekret dotyczący przekazania uprawnień prezydenckich Radzie Bezpieczeństwa w sytuacji nadzwyczajnej, kiedy w kraju nie będzie głowy państwa.

- Wygląda na to, że w jakiś sposób prezydent Białorusi dogadał się z przywódcą Rosji. Oczywiście nie jest to jednak jasne do końca. Pytanie czy Władimir Putin zgodził się na taką formułę i czy mają się odbyć np. wybory - mówiła gość PR24.


kreml rosja moskwa free shut 1200.jpg
W Rosji powstaje lista "państw nieprzyjaznych". Putin podpisał już dekret

"Kreml postawił warunek"

Tydzień temu Aleksandr Łukaszenka zapowiedział, że zamierza wkrótce, najprawdopodobniej w postaci dekretu, podjąć "jedną z najbardziej pryncypialnych decyzji w ciągu ćwierćwiecza prezydentury". Poinformował też o wykryciu planów zamachu na niego i jego dzieci, za którymi miały stać amerykańskie służby specjalne i białoruscy opozycjoniści. Z kolei rosyjskie służby poinformowały o zatrzymaniu "spiskowców", którzy zamierzali "wyeliminować" Łukaszenkę.

- Pytanie też, czy Łukaszenka miałby być szefem Rady Bezpieczeństwa czy też jakimś figurantem. Podobno, Kreml postawił warunek Aleksandrowi Łukaszence, że sytuację na Białorusi ma uregulować do lata - mówiła Agnieszka Romaszewska.


Posłuchaj
13:18 PR24_mp3 2021_04_24-17-06-10.mp3 A. Romaszewska o rozmowie A. Łukaszenki z W. Putinem ("Gość PR24")

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Tadeusz Płużański

Gość: Agnieszka Romaszewska (dyrektor TV Biełsat)

Data emisji: 24.04.2021

Godzina: 17:06

Czytaj także

Oskarżenia o przygotowywanie zamachu na Łukaszenkę. "Ta narracja ma skonsolidować społeczeństwa Rosji i Białorusi"

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2021 10:38
- Ta narracja jest potrzebna do tego, aby skonsolidować społeczeństwa. Sytuacja gospodarcza pogarsza się. Wśród młodego pokolenia postępuje zmęczenie obecną władzą i jest potrzeba odpowiedzi władz, że strajki nie są społeczne, a są finansowane przez inne państwa - powiedział Jakub Benedyczak z PISM.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wszystko zmierza ku zbliżeniu Białorusi i Rosji". Dr Małgorzata Bonikowska o polityce Łukaszenki

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2021 16:45
- To, co się będzie działo z Białorusią, jest niezwykle znaczące i ciekawe. Wydaje się, że wszystko idzie w kierunku utrzymania Łukaszenki przy władzy po sfałszowaniu wyników wyborów. Reżim wzmocnił działania przeciw opozycjonistom - mówiła w Polskim Radiu 24 dr Małgorzata Bonikowska (Centrum Stosunków Międzynarodowych).
rozwiń zwiń