X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Manipulował słuchaczami". Dr Karnkowski o mailach Niedźwieckiego ws. Listy Przebojów Programu 3

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2021 12:20
- Maile Marka Niedźwiedzkiego to cios dla słuchaczy i wszystkich, którzy głosowali w listach przebojów Trójki. To była manipulacja słuchaczami. Przykre - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Krzysztof Karnkowski.
Marek Niedźwiecki
Marek NiedźwieckiFoto: Marek Niedźwiecki

Media społecznościowe rozgrzewa temat ujawnionych przez Gazeta.pl maili z pracownikami, z których wynika, że to Marek Niedźwiecki decydował o tym, jaka będzie kolejność utworów na Liście Przebojów Programu 3, a nie słuchacze głosujący na konkretne przeboje.

Posłuchaj
22:37 _PR24_AAC 2021_07_21-10-35-56.mp3 "Manipulował słuchaczami". Dr Karnkowski o mailach Niedźwieckiego ws. Listy Przebojów Programu 3 (Temat Dnia/Gość PR24)

Sytuacja dotyczy nie tylko notowania z 15 maja 2020 r., ale też notowań wcześniejszych.

1200.jpg
Burza w sieci po ujawnieniu maili Marka Niedźwieckiego ws. Listy Przebojów Programu 3

"Listą sterował, ale słynny dziennikarz"

Nowe informacje w sprawie Marka Niedźwieckiego i prowadzonej przez niego Listy Przebojów Programu 3 poruszyły internautów i publicystów.

Dr Krzysztof Karnkowski podkreślał w Polskim Radiu 24, że "praca wymieszała się z polityką". - Początkowo był to atrakcyjny temat dla dziennikarzy, którzy twierdzili, że w Trójce jest cenzura i władza steruje listami przebojów. Teraz okazało się, że listą sterował, ale słynny dziennikarz - powiedział.

Czytaj także:

Socjolog wskazywał, że "niepokojące praktyki cenzury w stacjach radiowych mają długą historię". Np. utwór "Samokrytyka dla Michnika" Pawła Kukiza większość stacji grała pod skróconym tytułem "Samokrytyka".

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

* * *

Audycja "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadził: Michał Rachoń 

Gość: dr Krzysztof Karnkowski (socjolog)

Data emisji: 21.07.2021

Godz. emisji: 10.33

ks

Czytaj także

Początek trzydniowego posiedzenia Sejmu, posłowie mogą zająć się projektem ustawy medialnej

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2021 01:54
W środę o godz. 11:00 rozpoczyna się trzydniowe posiedzenie Sejmu. Wieczorem posłowie rozpatrzą i będą głosować nad wnioskiem Koalicji Obywatelskiej o odwołanie szefa resortu edukacji i nauki Przemysława Czarnka. W porządku obrad jest też prezydencki projekt ustawy o odbudowie Pałacu Saskiego. Niewykluczone, że Sejm zajmie się projektem ustawy medialnej autorstwa posłów Prawa i Sprawiedliwości. Taką możliwość sugerowali politycy formacji rządzącej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To europejski standard". Anna Kwiecień o ustawie medialnej

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2021 09:10
- Jestem przed finałem procesu ustawodawczego i mam nadzieję, że ustawa dot. mediów zostanie uchwalona. To są standardy, które obowiązują w wielu państwach Europy - powiedziała w Polskim Radiu 24 poseł PiS Anna Kwiecień. Innego zdania był Michał Jaros z PO, drugi gość audycji "Dwie Strony"
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojna w Agorze. Redakcja "Gazety Wyborczej" nie zgadza się na połączenie z portalem gazeta.pl

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2021 10:15
Zaognia się konflikt między "Gazetą Wyborczą" a zarządem Agory. Treści publikowane na portalu wyborcza.pl nie pojawiają się już na stronie gazeta.pl - podają wirtualnemedia.pl. Na znak protestu "Wyborcza" rozpoczęła kampanię, odcinającą się od drugiego portalu, podkreślając, że "Prawdziwa »Wyborcza« w internecie to wyborcza.pl".
rozwiń zwiń