more_horiz

Magdalena El Ghamari: mało kto wierzy w deklaracje talibów dotyczące braku odwetu

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2021 12:25
- Talibowie i ich przedstawiciele starają się pokazać arenie międzynarodowej, głowom państw, że są wiarygodną stroną do dyskusji. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że mało kto wierzy w ich deklaracje dotyczące rezygnacji z odwetu oraz amnestii dla przeciwników politycznych i innych - powiedziała w Polskim Radiu 24 dr Magdalena El Ghamari z Collegium Civitas. 
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: PAP/EPA/STRINGER

Talibowie, którzy przejęli władzę w Afganistanie zapewniają świat o tym, że nie będą stosować terroru. Mówią między innymi o tym, że będą szanowane prawa kobiet. Jednak zdaniem wielu komentatorów jest to przekaz tylko propagandowy. 

pap afganistan usa 1200.jpg
"Sposób, w jaki to zrobiono, świadczy o nieudolności". Prof. Jabłoński o wycofaniu się USA z Afganistanu

- Talibowie i ich przedstawiciele starają się pokazać arenie międzynarodowej, głowom państw, że są wiarygodną stroną do dyskusji. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że mało kto wierzy w ich deklaracje dotyczące rezygnacji z odwetu oraz amnestii dla przeciwników politycznych i innych - powiedziała w Polskim Radiu 24 dr Magdalena El Ghamari. 

Posłuchaj
21:01 PR24 2021_08_19-11-08-06.mp3 dr Magdalena El Ghamari o sytuacji w Afganistanie (Temat dnia)

- Trzeba pamiętać, że cała sytuacja będzie teraz funkcjonować w trzech wymiarach. Pierwszy to polityczny, ten oficjalny. Drugi - medialny, a trzeci - pragmatyczny, realistyczny. O tym ostatnim będziemy słyszeć bardzo mało. Oficjalnie talibowie będą mówić, że się zmienili, a z drugiej strony zobaczymy, że ma miejsce upadek społeczny i jeszcze większa katastrofa humanitarna - dodała ekspertka. 

Czytaj także:

Jej zdaniem "kiedy rozmawiamy o Afganistanie, to cały czas zapominamy, że stabilizacji nie było tam cały czas". - Już od zeszłego roku obserwujemy ginących dziennikarzy oraz osoby, które uciekają - nie tylko z Kabulu, ale też z mniejszych miejscowości - podkreśliła. Zaznaczyła również, że na terenie tego państwa mamy do czynienia z katastrofą humanitarną od wielu lat. 

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Temat dnia"

Prowadzący: Krzysztof Świątek

Gość: dr Magdalena El Ghamari (Collegium Civitas)

Data emisji: 19.08.2021

Godzina: 11.06

bartos

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem