more_horiz

"Musimy stać w obronie naszego interesu". Romuald Szeremietiew o atakach na Polskę

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2021 16:40
- Wywoływane różne konflikty mają osłabić Polskę i naszą współpracę w ramach Grupy Wyszehradzkiej i Trójmorza, osłabić relacje z państwami bałtyckimi i Ukrainą. Musimy stać w obronie naszego interesu. Jesteśmy jednak silnym podmiotem - powiedział w Polskim Radiu 24 Romuald Szeremietiew (były szef MON).
Romuald Szeremietiew
Romuald SzeremietiewFoto: PR24/AK

- Oskarżanie Polaków o bycie spadkobiercami zbrodniarzy niemieckich albo nawet nazistami jest niedopuszczalne, ale to ma zaszkodzić Polsce. Wrogowie Polski starają się przekonać opinię światową, że Polacy są narodem zbrodniarzy - powiedział Romuald Szeremietiew. W jego opinii "jeżeli pojawiają się tacy, którzy temu bastują i uwiarygadniają te oskarżenia, to reakcja powinna być z naszej strony stanowcza".

krasnodębski PE free 1200.jpg
Prof. Krasnodębski o sprawie reparacji wojennych: przejdźmy od słów do czynów

"To nie jest wojna polsko-polska"

Były szef MON zaznaczył, że "mamy bardzo konkretną sytuację". - Od dłuższego czasu jest wojna polsko-polska - wskazał i wyjaśnił, że jego zdaniem "to nie jest wojna polsko-polska". - To jest wojna między tymi, którzy budują, wzmacniają i ochraniają państwo polskie, a tymi, którzy chcą państwo rozłożyć, zniszczyć, podporządkować siłom zewnętrznym - podkreślił Romuald Szeremietiew. 

- Wywoływane różne konflikty mają osłabić Polskę i naszą współpracę w ramach Grupy Wyszehradzkiej i Trójmorza, osłabić relacje z państwami bałtyckimi i Ukrainą. Musimy stać w obronie naszego interesu. Jesteśmy jednak silnym podmiotem - tłumaczył Romuald Szeremietiew.

Posłuchaj
24:50 romuald.mp3 Romuald Szeremietiew o atakach na Polskę (Temat dnia/Gość PR24) 

Jak powiedział gość audycji "nie wolno odpuścić unijnym biurokratom i Niemcom". - Jesteśmy wystarczająco dużym potencjałem, by walczyć o swoje interesy wewnątrz Unii Europejskiej. Trzeba więcej odwagi - dodał były szef Ministerstwa Obrony Narodowej. 

Więcej w nagraniu. 

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Antoni Trzmiel
Gość: Romuald Szeremietiew (były szef MON)
Data emisji: 22.09.2021
Godzina: 15.33

IAR/nt

Zobacz także

Zobacz także