X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Stanął po stronie koalicji teczkowej, która obaliła rząd Olszewskiego". Sakiewicz o Moczulskim

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2021 11:09
- Ci, którzy stanęli po stronie teczek, wykazali się skutecznością i dużą starannością w obaleniu rządu Jana Olszewskiego, w czym udział brał także Leszek Moczulski - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Sakiewicz, red. naczelny "Gazety Polskiej".
Tomasz Sakiewicz
Tomasz SakiewiczFoto: PR24/TB

Publicysta komentował marsze poparcia dla pozostania Polski w Unii Europejskiej zorganizowane przez polską opozycję. Donald Tusk, szef PO, wychodząc na scenę w Warszawie powiedział, że "kiedy był z Leszkiem Millerem i Leszkiem Moczulskim razem, wszyscy mieli największe sukcesy".

- Okres rządów premiera Donalda Tuska to czas średniego wzrostu gospodarczego i małego wzrostu dochodów Polaków, a ponadto czas ogromnej ilości afer. Jedynym sukcesem koalicji teczkowej było bardzo skuteczne i staranne obalenie rządów premiera Jana Olszewskiego - komentował szef TV Republika.

mid-21a10377 (1).jpg
"Kilka osób zatrzymanych, kilkadziesiąt wylegitymowanych". Policja podaje statystyki po niedzielnym wiecu w Warszawie

"Moczulski po stronie teczek"

W czasie wystąpienia w Warszawie Donald Tusk powiedział, że do udziału w manifestacji zaprosił "grono osób z bardzo różnych miejsc, a mianowicie byłego premiera, który wprowadzał Polskę do Unii Europejskiej, Leszka Millera, i Leszka Moczulskiego, założyciela Konfederacji Polski Niepodległej, który całe swoje życie walczył z partią Leszka Millera, kiedyś tam, a dzisiaj są razem tutaj".

- Rzeczywiście oni, o ile większość rządów była dosyć słaba od strony gospodarczej, mówię tu także o rządach Millera, wykazali się tylko skutecznością w słynnym liczeniu szabel, w czym udział brał także Leszek Moczulski, który zresztą od tamtej pory zniknął z polityki, a pojawił się teraz, stanął po stronie teczek - przypomniał Tomasz Sakiewicz.

W czasie niedzielnych protestów Leszek Moczulski mówił, że "Polska jest w niebezpieczeństwie, ojczyzna jest w niebezpieczeństwie, w niebezpieczeństwie podwójnym. Ponad 30 lat temu odzyskaliśmy po raz drugi w ostatnich stu latach niepodległość. Jesteśmy niepodległym krajem w niepodległej Europie. Europa musi być niepodległa, żebyśmy my byli niepodlegli. Pojawia się niebezpieczeństwo, groźba. Bardzo nieodpowiedzialni politycy, być może nie wiedzący, co czynią, dążą do tego, żeby Polska była otoczona wrogami".


Posłuchaj
24:30 PR24_mp3 2021_10_11-10-33-56.mp3 T. Sakiewicz o L. Moczulskim ("Gość PR24")

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Michał Rachoń

Gość: Tomasz Sakiewicz (red. naczelny "Gazety Polskiej", szef TV Republika)

Data emisji: 11.10.2021

Godzina: 10:33

Czytaj także

Lorek: forsowanie przez Tuska teorii, że chcemy wyjść z Unii Europejskiej, to fake news

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2021 08:05
- Chodzi o to, by wmówić ludziom, by skorzystali z możliwości wyjścia na ulice pod hasłem, którego nie ma, a to ma spowodować mobilizację osób nastawionych negatywnie - mówił w Polskim Radiu 24 Grzegorz Lorek z PiS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kożuszek: Tusk i jego świta posługują się tą samą metodą, czyli graniem na polaryzacji nastrojów

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2021 10:11
- Nie przeszkadza mi sam fakt, że ktoś protestuje, ale post Radosława Sikorskiego, który porównuje obecną sytuację polityczną z katastrofą smoleńską, już mnie obrzydza - mówił w Polskim Radiu 24 Maciej Kożuszek z "Gazety Polskiej". Gośćmi audycji byli też: Jerzy Mosoń z Fundacji Fibre oraz Dariusz Grzędziński z tygodnika "Wprost".
rozwiń zwiń