X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

List KE do Polski ws. warunkowości. Sakiewicz: nóż w plecy, gdy toczymy wojnę hybrydową

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2021 11:37
- Nie możemy już tolerować takiej konstrukcji Unii Europejskiej, w której silniejszy narzuca słabszemu co zechce, jak zechce na podstawie domniemanego, czy wymyślonego prawa. Musimy żądać głębokiej reformy Unii, włącznie z dymisją wszystkich, którzy w tej chwili tą unią rządzą - powiedział w Polskim Radiu 24 Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej" i "Gazety Polskiej Codziennie", pytany o list, jaki do rządów Polski i Węgier skierowała Komisja Europejska. 
Tomasz Sakiewicz
Tomasz SakiewiczFoto: PR24/TB

Komisja Europejska wysłała list do Polski i Węgier ws. mechanizmu warunkowości w budżecie UE. - Zgodnie z rozporządzeniem w sprawie ogólnego mechanizmu warunkowości Komisja może skontaktować się z zainteresowanym państwem członkowskim i zażądać informacji, jeżeli jest to konieczne do jej oceny. Żądane informacje zostaną uwzględnione przez Komisję w ocenie, czy spełnione są warunki wysłania państwom członkowskim powiadomienia w ramach mechanizmu warunkowości - przekazał w piątek wieczorem rzecznik KE Christian Wigand.

- To nóż w plecy w czasie, kiedy toczymy wojnę hybrydową, jesteśmy napadnięci przez Rosję i Białoruś. Pod byle pretekstem obcina nam się pieniądze, nie dając żadnego realnego wzmocnienia dla obrony granicy Unii Europejskiej i NATO. Trzeba z tego wyciągnąć daleko idące konsekwencje dla całego projektu UE, nie możemy udawać, że nic się nie stało - ocenił w Polskim Radiu 24 Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej" i TV Republika. 

Dopytywany, co Polska i Węgry mogą w tej sprawie zrobić, gość Polskiego Radia 24 ocenił, że "nie możemy już tolerować takiej konstrukcji Unii Europejskiej, w której silniejszy narzuca słabszemu co zechce, jak zechce na podstawie domniemanego, czy wymyślonego prawa. Musimy żądać głębokiej reformy Unii, włącznie z dymisją wszystkich, którzy w tej chwili tą unią rządzą. To oczywiście nie jest projekt na dzisiaj, tylko na lata, ale musimy być w tym konsekwentni, bo ta Unia się już do niczego nie nadaje, tylko szkodzi - wskazał Tomasz Sakiewicz.

Posłuchaj
04:08 Sakiewicz--[PR24]PR24 (mp3) 22 listopad 2021 10_55_18.mp3 Tomasz Sakiewicz: list Komisji Europejskiej ws. mechanizmu warunkowości to To nóż w plecy w czasie, kiedy toczymy wojnę hybrydową, jesteśmy napadnięci przez Rosję i Białoruś ("Temat dnia/ Gość PR24")

Więcej w nagraniu. 

Zobacz także rozmowę z szefem PiS Jarosławem Kaczyńskim w poranku Polskiego Radia 24: 

Czytaj także: 

***

Audycja: "Temat dnia/ Gość PR24"

Prowadzący: Michał Rachoń

Gość: Tomasz Sakiewicz (redaktor naczelny "Gazety Polskiej" i TV Republika)

Data emisji: 22.11.2021

Godzina emisji: 10.55


mbl

Czytaj także

W Brukseli ważą się losy polskiego KPO. Grzegorz Puda: jesteśmy coraz bliżej kompromisu

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2021 15:16
Rozmowy z Komisją Europejską przybliżają Polskę do podpisania Krajowego Planu Odbudowy jeszcze w tym roku - tak mówił w Brukseli minister funduszy i polityki regionalnej. Grzegorz Puda uczestniczył w unijnej naradzie ministerialnej, a także prowadził rozmowy z urzędnikami w Komisji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łukaszenka stawia ultimatum ws. migrantów. Górka-Winter: pieniądze na deportację nie mogą trafić do jego rąk

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2021 16:30
- Jeśli przywódca Białorusi sam będzie decydował o tym, w jaki sposób wydać pieniądze, które Komisja Europejska warunkowo mu przyzna, to to nie będzie mieć sensu - mówiła w Polskim Radiu 24 dr Beata Górka-Winter z Uniwersytetu Warszawskiego. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Echa rozmów Merkel z Łukaszenką. Europoseł PiS: w ten sposób kanclerz Niemiec realizuje swoje cele

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2021 15:40
- Łukaszence zależy na tym, aby uznano jego prawomocność, uznano go jako przedstawiciela Białorusi i  zapomniano o sfałszowanych wyborach i pani Cichanouskiej, o tysiącach polskich i białoruskich obywateli, którzy siedzą w więzieniach - mówiła w Polskim Radiu 24 Anna Zalewska, europoseł PiS.  
rozwiń zwiń