more_horiz

"Niepotrzebna rozmowa z przywódcą Rosji, to agresor, a nie partner." Kowalski o szczycie Biden-Putin

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2021 11:20
- Podjęcie rozmów z Putinem na temat bezpieczeństwa państwa trzeciego, stawia go w roli równorzędnego partnera, tymczasem Putin w kwestii Ukrainy jest agresorem - mówił w Polskim Radiu 24 Marian Kowalski, komentator polityczny.
- Rozmowa z przywódcą Rosji była niepotrzebna, bo to agresor, a nie partner - tak o szczycie Biden-Putin mówił w PR24 M. Kowalski
- Rozmowa z przywódcą Rosji była niepotrzebna, bo to agresor, a nie partner - tak o szczycie Biden-Putin mówił w PR24 M. Kowalski Foto: PR24

Gość PR24 mówił o szczycie Biden-Putin. Wywiad USA, analizując rozmieszczenie rosyjskich wojsk w pobliżu granicy z Ukrainą, ostrzegł państwa Unii Europejskiej, że Rosja, po zaanektowaniu Krymu w 2014 roku, przygotowuje kolejną inwazję na byłą radziecką republikę.

Zdaniem Marian Kowalskiego, w tej sprawie mamy do czynienia ze swoistym serialem, które będzie trwać jeszcze długo, a jedynym jego zwycięzcą jest prezydent Rosji, Władimir Putin, który wykorzystuje sytuację prowadząc konsekwentnie swoją politykę już od 20 lat.

"Putin tylko się uśmiecha"

- W Białym Domu natomiast, mamy co chwilę przemeblowanie i zaczynanie od nowa. Świat demokratyczny przegrywa ze światem autorytarnym. Putin tylko się uśmiecha widząc fakt, iż minął rok rządów Bidena, a chwianie łódką trwa i będzie postępować. Mnie martwi też polityka obecnej administracji USA wobec Polski - mówił gość PR24.

Amerykańskie media piszą, że prezydent Joe Biden miał ostrzec Putina przed "poważnymi i daleko idącymi konsekwencjami", jeśli Moskwa zaatakuje Ukrainę. Kreml z kolei wcześniej oświadczył, że oczekiwana rozmowa może być długa, ale raczej nie zapowiada przełomu. Biały Dom w mediach społecznościowych przekazał, że po zakończeniu spotkania, Joe Biden zadzwoni do przywódców Niemiec, Wielkiej Brytanii, Francji i Włoch.

Czytaj także:

- Amerykański prezydent Joe Biden mówi, że Ukraina jest jednak poza paktem Północnoatlantyckim, a ja pytam, czy Irak był w sferze wpływów Paktu? A Afganistan? Przypominam, że USA gwarantowały przecież Ukrainie to i owo w zamian za bezsensowne rozbrojenie - podkreślił Marian Kowalski.


Posłuchaj
25:06 PR24_mp3 2021_12_09-10-33-29.mp3 - Rozmowa z przywódcą Rosji była niepotrzebna, bo to agresor, a nie partner - tak o szczycie Biden-Putin mówił w PR24 M. Kowalski ("Gość PR24")

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Michał Rachoń

Gość: Marian Kowalski (komentator polityczny)

Data emisji: 09.12.2021

Godzina: 10:33 

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem