more_horiz

Marian Kowalski: od momentu związania się z PO Roman Giertych zyskał status osoby bezkarnej

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2021 11:33
- Niektórzy mają wrażenie, że Roman Giertych nabrał pozycji osoby uprzywilejowanej, bezkarnej - od czasu mocnego związania się z Platformą Obywatelską, czyli po 2015 roku - powiedział w Polskim Radiu 24 komentator i publicysta Marian Kowalski.
- Rozmowa z przywódcą Rosji była niepotrzebna, bo to agresor, a nie partner - tak o szczycie Biden-Putin mówił w PR24 M. Kowalski
- Rozmowa z przywódcą Rosji była niepotrzebna, bo to agresor, a nie partner - tak o szczycie Biden-Putin mówił w PR24 M. Kowalski Foto: PR24

Według amerykańskiej agencji prasowej Associated Press, która powołała się na ustalenia działającej przy Uniwersytecie w Toronto grupy Citizen Lab, senator KO Krzysztof Brejza był inwigilowany za pomocą opracowanego przez izraelską spółkę NSO Group oprogramowania Pegasus. Wcześniej Citizen Lab informowała, że inwigilowani za pomocą Pegasusa mieli być także adwokat Roman Giertych i prokurator Ewa Wrzosek.

Jak podkreślił prowadzący audycję Michał Rachoń, "zarówno Roman Giertych jak i Krzysztof Brejza twierdzą, że nie prowadzili działań, które mogłyby spowodować zainteresowanie nimi służb".

Marian Kowalski zaznaczył, iż "niektórzy mają wrażenie, że Roman Giertych nabrał pozycji osoby uprzywilejowanej, bezkarnej - od czasu mocnego związania się z Platformą Obywatelską, czyli po 2015 roku".

"Jedna z najlepszych inwestycji układu komunistycznego"

Gość PR24 przypomniał także początki działalności społeczno-politycznej Romana Giertycha. - Obserwowałem to środowisko od początku jego działalności, czyli od lat 90. Te tak zwane inicjatywy narodowe, w których był promowany głównie Roman Giertych, to była jedna z najlepszych inwestycji układu komunistycznego, zwłaszcza służb wojskowych - stwierdził publicysta.

- Z jednej strony w latach 80. legendowano takich ludzi jak Michnik, z drugiej strony - takich jak ci z klanu Giertychów. Tylko z tego powodu, że dziadek Romana Giertycha był znajomym Romana Dmowskiego, uchodził on w swoim środowisku za guru. A nie ukrywajmy: ojciec Romana Giertycha był w bardzo bliskich relacjach z Wojciechem Jaruzelskim - podsumował Marian Kowalski.  

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
24:47 PR24 2021_12_30-10-33-52.mp3 Marian Kowalski o Romanie Giertychu (Temat dnia) 

***

Audycja: "Temat dnia"

Prowadzący: Michał Rachoń

Gość: Marian Kowalski 

Data emisji: 30.12.2021

Godzina emisji: 10.33

bartos

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem