more_horiz

Sakiewicz o Polskim Ładzie: PiS na tym wygra, ale po kwartale

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2022 11:31
- Jak ludzie już policzą pieniądze, to sondaż zadowolenia z programu Polski Ład będzie wskazywał nie 48 proc., ale 68 proc. - ocenił na antenie Polskiego Radia 24 Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny tygodnika "Gazeta Polska".
Tomasz Sakiewicz
Tomasz SakiewiczFoto: PR24/TB

Tomasz Sakiewicz ocenił, że wokół programu Polski Ład jest "ogromne zamieszanie informacyjne". - Władza dała się wyprzedzić opozycji, a przede wszystkim mediom, które zwalczają tę władzę - zauważył. Powiedział, że część ludzi nie jest w stanie ocenić swoich zarobków.

- PiS na tym wygra, tylko dopiero po kwartale. Ostateczną pewność, jak na tym wyszli, [ludzie] będą mieli w przyszłym roku po rozliczeniach - podkreślił.

Czytaj także:

Gość audycji przypomniał, że pewien procent ludzi na tych zmianach straci i są to osoby opiniotwórcze. Wymienił dobrze zarabiających dziennikarzy, menadżerów, polityków i biznesmenów. W jego opinii zyska jednak 90 proc. społeczeństwa, ale nie mają oni takiej siły przebicia medialnego jak znani celebryci zarabiający po kilkadziesiąt tysięcy miesięcznie. - Narracja osób, które zyskują, jest słabsza - powiedział.

Odniósł się również do najnowszego sondażu dotyczącego zadowolenia społecznego z wprowadzonych zmian podatkowych. - Jak ludzie już policzą pieniądze, to sondaż zadowolenia z programu będzie wskazywał nie 48 proc., a 68 proc. - podkreślił.

Posłuchaj
04:30 PR24_mp3 2022_01_10-10-54-07.mp3 Tomasz Sakiewicz o Polskim Ładzie (Temat dnia/Gość PR24) 

***

AudycjaTemat dnia / Gość PR24

Prowadził: Michał Rachoń

Gość: Tomasz Sakiewicz ("Gazeta Polska")

Data emisji: 10.01.2022

Godzina emisji: 10.33

st

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem