more_horiz

Prof. Jabłoński: Putin jest ośmielony do zabawy, która jest grą w otwarte karty

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2022 10:27
- Władimir Putin nie traktuje swoich partnerów poważnie - rozgrywa różnego rodzaju scenariusze i przedstawia mapę możliwości ataku na Ukrainę - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 prof. Arkadiusz Jabłoński, socjolog z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
Zdaniem prof. Arkadiusz Jabłońskiego Władimir Putin nie czuje sprzeciwu wobec swoich planów względem Ukrainy
Zdaniem prof. Arkadiusz Jabłońskiego Władimir Putin nie czuje sprzeciwu wobec swoich planów względem UkrainyFoto: shutterstock.com/Konstantin Aksenov

Na Ukrainie od 2014 roku trwa wojna. Sankcje w stosunku do Rosji nadal obowiązują, a zostały wprowadzone w związku z tym, że Federacja Rosyjska bezprawnie anektowała ukraiński Krym i część ukraińskiego terytorium. Sankcje i polityka Zachodu miały doprowadzić do tego, żeby zmusić Władimira Putina z wycofania się z obcego terytorium i zaniechania kolejnych działań. Obecna sytuacja jest taka, że prezydent Rosji po raz kolejny grozi swojemu sąsiadowi atakiem, ale tym razem na większą skalę.

- Putin nie traktuje swoich partnerów poważnie. Rozgrywa różnego rodzaju scenariusze i przedstawia mapę możliwości ataku na Ukrainę na różne sposoby. Najbardziej przeraża, że wolno mu to robić - ocenił prof. Jabłoński i dodał, że przywódca Rosji zachowuje się, jakby miał pewność, że z drugiej strony nie będzie żadnej reakcji.

- Ten czas to jest jeszcze większe ośmielenie Putina do zabawy, która jest grą w otwarte karty - podkreślił socjolog.

Czytaj także:

W audycji mowa był również o sporze wokół kopalni Turów, a także o podejściu prezydenta Francji do aborcji.

Posłuchaj
17:21 PR24_mp3 2022_01_20-09-41-48.mp3 Prof. Arkadiusz Jabłoński w komentarzu do aktualnych konfliktów i sporów międzynarodowych (Temat dnia/Gość PR24) 

***

AudycjaTemat dnia / Gość PR24

Prowadził: Michał Rachoń

Gość: prof. Arkadiusz Jabłoński (KUL)

Data emisji: 20.01.2022

Godzina emisji: 09.41

st

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem