more_horiz

Polityka klimatyczna ważniejsza od wojny. Publicysta: to postawienie ideologii ponad przyzwoitością

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2022 10:59
- Unijna polityka klimatyczna jest obłędem kategorycznie oderwanym od rzeczywistości - powiedział w Polskim Radiu 24 Paweł Piekarczyk, publicysta "Gazety Polskiej".
Paweł Piekarczyk zwrócił uwagę na znaczące milczenie organizacji ekologicznych w kontekście rosyjskich ataków na zakłady energetyczne na Ukrainie
Paweł Piekarczyk zwrócił uwagę na znaczące milczenie organizacji ekologicznych w kontekście rosyjskich ataków na zakłady energetyczne na UkrainieFoto: shutterstock.com/Sodel Vladyslav

Frans Timmermans, wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej odpowiedzialny za Zielony Ład, w rozmowie z dziennikarzami w Brukseli zapewnił, że pomimo wojny na Ukrainie Unia Europejska nie powinna odchodzić od strategicznych celów. Timmermans nie ma wątpliwości, że dla energetyki opartej na węglu nie ma przyszłości. Według niego wojna nie jest powodem, aby rezygnować z tych rozwiązań.

Oznacza to, że będzie się ona nadal opierać na rosyjskim gazie, a w konsekwencji finansować agresję Kremla na Ukrainę.

>>> ROSYJSKA INWAZJA NA UKRAINĘ - zobacz serwis specjalny <<<

- To jest coś przerażającego. To postawienie ideologii ponad rozumiem, przyzwoitością, dobrem i moralnością - skomentował to Paweł Piekarczyk.

Gość audycji stwierdził, że unijna polityka klimatyczna "jest kategorycznie oderwana od rzeczywistości". Przytoczył obliczenia, wg których np. koszty wyprodukowania kolumny pod wiatrak przewyższają koszty energii, które może on wyprodukować.

Zwrócił uwagę również na postawę organizacji proekologicznych, które w sprawie ataku na Ukrainę milczą. - Krowy, które produkują mięso i mleko, są niebezpieczne ekologicznie, a wojna, którą prowadzą Rosjanie na Ukrainie jest obojętna ekologicznie - ironizował Piekarczyk.

Czytaj więcej:

Więcej w nagraniu rozmowy.

Posłuchaj
10:58 PR24_mp3_20220329101001_Paweł_Piekarczyk.mp3 Paweł Piekarczyk o unijnej polityce klimatycznej (Temat dnia/Gość PR24)

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Mich Rachoń

Gość: Paweł Piekarczyk (publicysta)

Data emisji: 29.03.2022

Godzina: 10.10

st

Oglądaj całodobowy przekaz z Ukrainy w streamingu portalu PolskieRadio24.pl:


Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem