more_horiz

Rząd Tuska chciał sprzedać Lotos Rosjanom? Piekarczyk: pomysł idiotyczny, żeby nie powiedzieć zdradziecki

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2022 11:15
- Lotos to jedna z niewielu rafinerii w Europie Środkowej, która umie przerabiać saudyjską ropę. Żeby mogła to robić inna, to trzeba by było włożyć bardzo dużo pieniędzy, aby ją przestawić - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Piekarczyk ("Gazeta Polska"). Gośćmi audycji byli także Piotr Cywiński, redaktor "Sieci", i Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska ("Dzień Dobry Białystok").
Paweł Piekarczyk o fuzji Lotosu: Tusk jakoś idzie w zaparte
Paweł Piekarczyk o fuzji Lotosu: Tusk jakoś idzie w zaparteFoto: TT @donaldtusk

Na antenie Polskiego Radia 24 goście audycji odnieśli się do słów Donalda Tuska, które wypowiedział w czwartek przed stacją Lotosu. Mówił o tym, aby zablokować fuzję koncernu z Orlenem

"Koszmarny spektakl"

Piotr Cywiński powiedział: "mam wrażenie, że uczestniczymy w jakimś koszmarnym spektaklu George'a Orwella, który drwił sobie, że w politycznej mowie chodzi o to, żeby łgarstwa brzmiały prawdziwie, głupie mordy wyglądały szacownie, a świat miał pozór solidnej materii". - Ja już to kiedyś cytowałem, ponieważ ten cytat doskonale ilustruje naszą rzeczywistość - wskazał.

- Uważam, że to nobilitacja dla Tuska, że o nim mówimy i że rozpatrywany jest jako tak zwany lider opozycji - ocenił. - Jest to człowiek skompromitowany do szpiku kości i mówiąc wprost, to moim zdaniem ze zdrajcami czy przestępcami się nie negocjuje - podkreślił.

"Tusk jakoś idzie w zaparte"

Paweł Piekarczyk zaznaczył, że "Tusk jakoś idzie w zaparte". - Znów przypomnę swoją ulubioną mantrę, że Lotos to jedna z niewielu rafinerii w Europie Środkowej, która umie przerabiać saudyjską ropę - powiedział. - Żeby mogła to robić inna, to trzeba by było włożyć bardzo dużo pieniędzy, aby ją przestawić - ocenił.

- Też warto pamiętać, że to jest techniczne urządzenie, które obowiązuje jakaś technologia i kupienie akurat tego Lotosu przez ruskich jest całkowitym zablokowaniem takiej możliwości - wskazał. - Warto mieć świadomość, że nie tylko sam pomysł sprzedania Lotosu jest idiotyczny, żeby nie powiedzieć zdradziecki, to jest bardzo dobrze wycelowany - zaznaczył.

"Człowiek Moskwy w Warszawie"

Gościem audycji była również Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska, która podkreśliła, że "to, co powiedział Donald Tusk, oznacza tyle, żeby dalej uzależniać Polskę od rosyjskiej ropy". - Dokładnie to powiedział, tylko używając innych słów - wskazała. - To by oznaczało, że to nadal jest człowiek Moskwy w Warszawie czy w Gdańsku - dodała.

- Przeraża mnie natomiast jedna rzecz, że człowiek, który przez wiele lat zarządzał państwem polskim, poszczególnymi wszystkimi w zasadzie ministerstwami, był odpowiedzialny za to, jak Polska wyglądała, później trafił do Europy i zarządzał dalej instytucjami unijnymi, kieruje obecnie największą partią w Parlamencie Europejskim, praktycznie nadal jest człowiekiem Moskwy - powiedziała. - To jest przerażające, biorąc pod uwagę zarówno obecne wydarzenia, ale i wcześniejsze - zaznaczyła.

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
18:59 10.06 (1).mp3 Paweł Piekarczyk o fuzji Lotosu: Tusk jakoś idzie w zaparte (Polskie Radio 24)

* * *

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Michał Rachoń

Goście: Paweł Piekarczyk ("Gazeta Polska"), Piotr Cywiński ("Sieci") i Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska ("Dzień Dobry Białystok")

Data emisji: 20.05.2022

Godzina emisji: 10.06


jb

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem