more_horiz

Izabela Leszczyna premierem? Antoni Kamiński: to nieuzasadniona propozycja

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2022 09:00
- Izabela Leszczyna jakoś nie wykazała się do tej pory w polityce w taki sposób, aby uzasadniać tego typu propozycję - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Antoni Kamiński, socjolog (Polska Akademia Nauk).
Antoni Kamiński: pani Leszczyna jakoś nie wykazała się do tej pory w polityce w taki sposób, aby uzasadniać tego typu propozycję.
Antoni Kamiński: pani Leszczyna jakoś nie wykazała się do tej pory w polityce w taki sposób, aby uzasadniać tego typu propozycję. Foto: Forum/Michal Dyjuk

Wiceprzewodnicząca PO Izabela Leszczyna, jak donoszą media, miałaby być rozpatrywana jako kandydatka na stanowisko premiera, gdyby Platforma wygrała przyszłoroczne wybory. Na antenie Polskiego Radia 24 prof. Antoni Kamiński wskazał, że poseł "nie wykazała się do tej pory w polityce w taki sposób, aby uzasadniać tego typu propozycję".

"Inflacja to polityka pieniężna"

Rozmówca zapytany o słowa wiceprzewodniczącej dotyczące tego, że "najlepszym sposobem na inflację jest praworządność", powiedział, że "inflacja to jednak jest polityka pieniężna i ogólnie polityka gospodarcza". - Tylko w ten sposób można do niej podchodzić - zaznaczył.

- Rzeczywiście praworządność z punktu widzenia gospodarki jest sprawą kluczową i jeżeli mamy wskazać na jeden czynnik, który zadecydował o tym skoku obszaru euroatlantyckiego, gospodarczym skoku, to jest to praworządność, ale ona łączy się też z demokracją - ocenił. 

"Rada Ministrów jako pokój nauczycielski"

W rozmowie został także poruszony wątek nauczycieli, którzy zostają posłami i legislatorami. Profesor Kamiński zapytany o to, czy to jest jakaś zależność, wskazał, że "już w czasach premier Szydło mówiono o Radzie Ministrów jako o pokoju nauczycielskim". - Tam było dużo nauczycielek i nauczycieli - dodał.

Jak ocenił, "może się tak dziać ze względu na jakieś lokalne wpływy, być może ze względu na to, że są to ludzie, którzy w pewnych warunkach mają więcej czasu, żeby poświęcać się karierze politycznej".

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
07:19 kamiński.mp3 Antoni Kamiński: pani Leszczyna jakoś nie wykazała się do tej pory w polityce w taki sposób, aby uzasadniać tego typu propozycję (Polskie Radio 24)

***

Audycja: Temat dnia/Gość PR24

Prowadzący: Stanisław Janecki

Gość: prof. Antoni Kamiński, socjolog, Polska Akademia Nauk

Data emisji: 26.05.2022

Godzina: 7.48

jb

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem